صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > تالارهای علمی و مهندسی | Science and Engineering > انجمن مهندسی پرشين سون > مهندسی روباتیک, برق و مکانیک
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما

ارسال مبحث جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 02-25-2019   #1
reza._y Male
عضو پرشين سون

آواتار reza._y

تاريخ عضويت: Feb 2019
محل سكونت: تهران
اسم واقعی: رضا
تشكرها (از ديگران): 9
تشكر شده 92 بار در 88 پست
چوق: 182,838
پاداش داده شده 39 مرتبه
تاکنون 4 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 1 مرتبه
فعاليت Longevity
3/20 5/20
Today پست ها
ssssss241

عکسهای خریداری شده
پرسپولیس تهران
آلبومهای مندوستان من گروههای من درباره من تقویم علایق من
پيش فرض عملکرد فن کویل ها

فن کویل ها مانند هواسازها هوا را مستقیما تخلیه می کنند با اینکه سرو صدای زیاد دارند در کابین های ایستاده و درون دیوارها یا سقف های کاذب نصب می شوند. فن کویل ها از لوله های سرد و گرم ،یک فن و موتور تشکیل شده اند. نحوه عملکرد به این صورت است که آب سرد یا گرم توسط کویل ها از واحد مرکزی گرفته می شود و در تهویه مطبوع استفاده می کند.فن کویل ها هم به صورت مستقیم ترموستات سرخود دارند و هم می توانند توسط سیمی به ترموستات کنترلی وصل شوند.در فن کویل ها آب سرد یا گرم از درون کویل ها برای تغییر وضعیت فضا منتقل می شود، تجهیزات استفاده شده در تهویه مطبوع ساختمان ها برای حذف گرما چیلر یا برج خنک کننده و برای گرم کردن بویلر و هیتر می باشد.
فن کویل ها به دو بخش تقسیم می شود: ۲ لوله ای یا ۴ لوله ای. در فن کویل دو لوله ای ۱ لوله تغذیه آب و ۱ لوله برگشت داریم. لوله تغذیه، آب گرم یا سرد را با توجه به فصل سال تهیه می کند. در فن کویل ۴ لوله ای ۲ لوله آب تغذیه و ۲ لوله برگشت وجود دارد. در این شرایط می توانیم آب گرم یا سرد را به صورت هم زمان برای مکان هایی که نیاز به گرما و سرما در بخش های مختلف ساختمان داریم فراهم کنیم. شبکه لوله کشی فن کویل ها به فرم های “برگشت مستقیم” یا “برگشت معکوس” یا ” مجموعه ای جدا” می باشد اشری “سیستم ها و
بسته به دمای آب سرد و رطوبت نسبی فضا این احتمال وجود دارد کویل خنک کننده جریان هوا را خشک کند و بر اثر این فرایند نیاز به تولید کندانسه هایی دارد که درین شود. فن کویل ها برای این منظور دارای یک ظرف تخلیه می باشند. ساده ترین وسیله برای تخلیه میعانات از چند فن کویل استفاده از اتصالاتی است که به نقطه ای مناسب تخلیه شود.
reza._y آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
کاربر زير از reza._y بخاطر پست مفیدش تشکر کرده است
Hamed.Hamishe Abi (02-27-2019)
قدیمی 04-19-2021   #2
hamedarabi
عضو پرشين سون

آواتار hamedarabi

تاريخ عضويت: Apr 2021
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 0 بار در 0 پست
چوق: 9,859
فعاليت Longevity
0/20 2/20
Today پست ها
sssssss17

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

فن‌کویل‌ را می‌توان به لحاظ محل نصب، روکار یا توکار بودن، و از لحاظ سرمایش و گرمایش و شکل ساختاری آن تقسیم بندی کرد.

آخرین ویرایش توسط Hamed.Hamishe Abi در 04-27-2021
hamedarabi آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
قدیمی 12-28-2021   #3
farangispavi
عضو پرشين سون

آواتار farangispavi

تاريخ عضويت: Nov 2021
تشكر شده 0 بار در 0 پست
چوق: 796
فعاليت Longevity
0/20 1/20
Today پست ها
sssssss16

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

نحوه محاسبه مساحت فن کویل با توجه به اندازه های مختلف فضا، اندازه های مدل فن کویل نیز متفاوت است. تنها زمانی که فضا و ظرفیت خنک کننده مطابقت داشته باشند . بنابراین مساحت فن کویل باید محاسبه شود.
در واقع، محاسبه بین فن کویل و مساحت نیز منظم است: به عنوان مثال، برای اتاق های هتل، بار نظری 120 وات بر متر مربع، بار واقعی 150 وات و بار واقعی برای مراکز خرید 280 وات بر متر مربع است. انتخاب بر اساس ظرفیت سرمایش 4-5 متر مربع / کیلووات است که عمدتاً بر اساس ظرفیت سرمایش فضا است.
برای مطالعات بیشتر در اینخصوص به لینک زیر مراجعه کنید.
[تنها اعضای سايت ميتوانند لينکها را مشاهده كنند برای عضويت در سايت اينجا كليک كنيد]
farangispavi آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
قدیمی یک هفته پیش   #4
jroya
عضو پرشين سون

آواتار jroya

تاريخ عضويت: Aug 2022
تشكر شده 0 بار در 0 پست
چوق: 176
فعاليت Longevity
1/20 0/20
Today پست ها
ssssssss2

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

فن کویل ها مدل های مختلفی دارند و انتخاب رو واقعا سخت می کنند. من برای یک واحد مسکونی دنبال فن کویل هستم که متراژش 98 متر و دوخوابه هستش. می تونید راهنمایی کنین که کدو فن کویل برای من بهتره؟ ترجیح خودم به فن کویل زمینی هستش و دنبال فن کویل با کیفیتی هستم که نیاز به تعمیرات پیدا نکنه. توی این سایت چند مدل فن کویل زمینی دیدم ولی از کیفیتش مطمئن نیستم. ممنون میشم اگر در مورد فن کویل زمینی تاپ تهویه اطلاعاتی دارید، بهم بدید.
[تنها اعضای سايت ميتوانند لينکها را مشاهده كنند برای عضويت در سايت اينجا كليک كنيد]
jroya آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
فن, کویل, عملکرد

كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش