صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > اخبار و مطالب عمومی و تخصصی | Public Discussions & News > تالار اخبار و اطلاعات عمومی > اخبار اجتماعی و حوادث
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما


ارسال مبحث جدید  پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 05-08-2010   #1 (لينک اين پست)
مدیران بازنشسته ایران تراک
 
آواتار EagleEye77
 
تاريخ عضويت: May 2010
پست ها: 11,593
تشكرها (از ديگران): 6
تشكر شده 24 بار در 9 پست
چوق: 24,208
پاداش داده شده 1 مرتبه
تاکنون 4 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 1 مرتبه
فعاليت Longevity
0/20 16/20
Today پست ها
ssss11593

عکسهای خریداری شده
پيش فرض استانداردسازی رفتار پلیس

ایران اکونومیست: معاون آموزش نیروی انتظامی گفت: امسال اقدامات و آموزشهای استانداردسازی رفتار پلیس در قالب برنامه ای پنج ساله اجرا می شود که در پایان این برنامه مردم تغییر رفتار پلیس را به صورت کامل احساس می کنند.


سردار محمد تقی عصار در گفتگو با مهر با اشاره به استاندارد سازی رفتار پلیس گفت: مردم توقع دارند که پلیس بهترین رفتار را با آنان داشته باشد زیرا کارگزار آنان است بر همین اساس پلیس باید به گونه ای رفتار کند که مطلوب نظر مردم باشد.
وی ادامه داد: برای تبیین رفتار منطقی، اصولی و صحیح پلیس استانداردهایی بر اساس فرامین دین، قرآن، احادیث و قوانین و نظر رهبر معظم انقلاب در زمینه رفتار با مردم تهیه شد.
عصار گفت: در برنامه ریزیها حتی به نحوه رفتار پلیس با متهمان نیز توجه شد و پلیس در گفتار و رفتار این استانداردها، دستورالعمل و آیین نامه ای را تهیه و بر اساس آن وارد عرصه آموزش شد.
وی گفت: رفتار پلیس نرمهای جهانی و شناخته شده ای دارد که برهمین اساس برای داشتن بهترین رفتار باید بهترین الگوها شناسایی می شد.
معاون آموزش نیروی انتظامی افزود: مدت سه ساله از آغاز طرح استاندارد سازی و تعالی رفتار پلیس می گذرد که دو سال آن به پیدا کردن اصول، مبانی و نظریه ها و تئوری ریزی آنچه که پلیس به دنبال آن بود اختصاص داشت.
وی تصریح کرد: اکنون حدود یکسال است که وارد مرحله اجرایی شدیم زیرا آموزشهای رفتاری ابتدا نیازمند الگوهای رفتاری بود.
عصار گفت: سطح پرسنل نیروی انتظامی و توزیع جغرافیایی آن بسیار گسترده است به نحوی که در جاده ها، شهرها، دریاها و هوا نیز پلیس وجود دارد. این گستردگی پلیس را وادار کرد تا این طرح را در یک پروسه زمانی انجام دهد در حالی که خود نیز خواستار سرعت در استانداردسازی رفتار پلیس بود.
وی ادامه داد: بخشی از این طرح که اصلی ترین بخش در برنامه چهارم بود محقق شد به طوری که در طول اجرای برنامه الگوهای رفتاری پلیس با افراد مختلف تعیین شد.
استانداردسازی رفتار پلیس در 16 استان کشور
معاون آموزش نیروی انتظامی گفت: بر اساس طبقه بندیهای انجام شده آموزشهای لازم به بخشی از پرسنل ارائه شد زیرا تمام پرسنل نیروی انتظامی برخورد مستقیم با مردم ندارند بر همین اساس ابتدا نیروهایی مانند راهنمایی و رانندگی که در لبه تیز برخورد با مردم قرار داشتند آموزش دیدند.
وی ادامه داد: سال گذشته بیش از 50 درصد کارکنان راهور و 70 درصد نیروهایی که با مردم ارتباط دارند مورد آموزش قرار گرفتند و به طور کلی 16 هزار نفر از ماموران پلیس آموزشهای استانداردسازی رفتار پلیس را سپری کردند.
عصار تصریح کرد: در سالی که گذشت پلیسهای فرودگاه، راه آهن و آگاهی در 16 استان کشور تحت آموزش قرار گرفتند.
وی اظهار کرد: امسال اقدامات و آموزشهای استانداردسازی رفتار پلیس در قالب برنامه ای پنج ساله به اجرا در می آید که در پایان برنامه پنجم مردم تغییر رفتار پلیس را به صورت کامل احساس می کنند. علاوه بر اینکه فرهنگ مردم در این مدت رو به رشد است پلیس نیزهمپای مردم و در برخی شرایط جلوتر از آنان حرکت می کند زیرا پلیس همواره الگویی برای مردم است.
معاون آموزش نیروی انتظامی با اشاره به برنامه های سال جاری به منظور استاندارسازی رفتار پلیس گفت: پلیسهای وظیفه عمومی، اطلاعات و امنیت، آگاهی ها، اماکن و گذرنامه تحت آموزش قرار گرفته اند و در 14 استان باقی مانده نیز پلیسهای مختلف آموزشهای تعالی رفتار پلیس را سپری می کنند تا در طول چهار سال آینده رفتار پلیس تغییر چشمگیری کند اما برخی از بخشها به سالهای بعد موکول می شود.
استانداردسازی رفتار پلیس در آگاهیها دشوار است
وی تصریح کرد: در آگاهیها کار استاندارد سازی رفتار پلیس بسیار سخت است زیرا در این مراکز پلیس با افرادی سروکار دارد که مظنون به وقوع جرم بوده و تا اثبات این موضوع پلیس حداقل باید 90 مرحله را سپری کند برهمین اساس باید آموزشهای لازم برای برخورد صحیح با افراد در مراحل مختلف بازجویی داده شود.
عصار افزود: مسئولان تحت نظرگاههای پلیس نیز در سال جاری آموزش می بینند و رفتار پلیس در این مراکز بسیار منطقی تر از سالهای گذشته می شود به نحوی که افراد بر حسب جرم مرتکب شده از یکدیگر تفکیک می شوند و با هر کدام رفتار جداگانه ای می شود.
شکایت مردم از پلیس باید به رضایت تبدیل شود
وی اظهار کرد: مسیرهای مختلفی برای آگاهی از نظر مردم در زمینه رفتار پلیس وجود دارد که در طول این چند سال از طریق مرکز 197 و توزیع پرسش نامه از سوی معاونت اجتماعی این کار انجام شده است.
معاون آموزش نیروی انتظامی گفت: این پرسش نامه ها از سوی افراد عادی در میان مردم توزیع می شود تا مردم در هنگام بیان نظر خود تحت فشار نباشند.
وی با اشاره به شکایات مردم از پلیس تصریح کرد: حدود 7 درصد تماسهای گرفته شده با مرکز 197 در سال گذشته به شکایت از رفتار پلیس اختصاص داشت که اتفاقات پس از انتخابات موجب افزایش این شکایات شد زیرا درگیر بودن ماموران در این مسئله موجب شد تا نتوانند به وظایف خود به درستی بپردازند.
عصار افزود: گفتگوی ماموران پلیس با مردم نیز در آن فضای ایجاد شده به دو دلیل کم شدن میزان نظارت و رسیدگی و خارج شدن ماموران از فضای کنترلی تغییر کرد و وضعیت آن گونه نبود که پلیس انتظار داشت.
وی ادامه داد: شکایت 7 درصدی و انتقاد 48 درصدی مردم از رفتار پلیس رقم بسیار بالایی است، بر همین اساس باید 50 درصد این تماسها را با عملکرد مناسب به ابراز رضایت آنها از پلیس تغییر دهیم.
ارائه الگویی از پلیس به منطقه هدف طرح استانداردسازی رفتار پلیس است
معاون آموزش نیروی انتظامی گفت: اکنون پلیس به این نقطه رسیده که رفتار خود را به شکل جدی تغییر دهد و در حداقل حالت به یک پلیس قاطع مودب برای مردم کشور و در وضعیت حداکثر به الگویی از یک پلیس برای منطقه تبدیل شود.
وی عنوان کرد: بسیاری از کشورها از مبانی پلیس ایران در استاندارد سازی رفتار استقبال کردند که اگر این مبانی اجرایی شود و آنها موفقیت پلیس ایران را ببینند قطعا می توان بهره برداری خارجی را در این موضوع بالا برد.
عصار گفت: ارائه یک الگو در سطح منطقه و جهان و الگو پذیری از سوی سایر کشورها یکی از هدف گذاریهای جدی پلیس در اجرای این طرح است.
وی افزود: اولین هدف اجرای این طرح رسیدن به یک پلیس قاطع مودب است. پلیسی که دستگیر می کند، مجازات می کند ولی تمامی این اقدامات را در نهایت ادب و احترام انجام می دهد و نظم و انضباط را در کشور حاکم می کند.
معاون آموزش نیروی انتظامی تصریح کرد: آموزشهای تعالی رفتار سه مرحله مختلف دارد که در حال حاضر تنها مرحله اول استانداد سازی به پرسنل آموزش داده می شود.
وی اظهار کرد: استاندار سازی رفتار پلیس در تلفظ آسان است اما تغییر رفتار ماموری که در 20 سال خدمت خود همواره مردم به نزد وی آمده اند سخت است و نهادینه کردن این موضوع که پلیس موظف است تحت هر شرایطی به نزد مردم برود زمان می برد.
عصار گفت: اگر این آموزشها ارائه شود و در پلیس نهادینه شود تازه مرحله اول استانداردسازی محقق شده و پس از آن باید گفتار و مفاهیم فکری پرسنل را با اهداف سازمان همراه کرد.
سربازان آموزش پذیرتر از سایر پرسنل پلیس هستند
وی با اشاره به استانداردسازی رفتار سربازان افزود: یک سوم پرسنل نیروی انتظامی را سربازان تشکیل می دهند بر همین اساس برنامه هایی برای آموزش سربازان آغاز شده و این افراد پس از اتمام دوره های آموزشی، یک هفته دوره استاندار رفتاری را سپری می کنند با این حال بررسیها نشان می دهد سربازان نسبت به سایر پرسنل پلیس آموزش پذیرترند.


EagleEye77 آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
پلیس, رفتار


كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمیتوانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمیتوانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمیتوانید ارسال های خود را ویرایش کنید

BB code : فعال
شکلکها : فعال
[IMG] : فعال
HTML : غیر فعال
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال

خط مشی بانک مرکزی
جهت ارسال تاپیک جدید: 100 چوق
جهت ارسال پست: 50 چوق
به ازای هر کارکتر در پست : 1 چوق


زمان محلی شما با تنظیم GMT +3.5 هم اکنون 10:00 PM میباشد.

Powered by vBulletin .
Copyright © 2019 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.