صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > اخبار و مطالب عمومی و تخصصی | Public Discussions & News > تالار اخبار و اطلاعات عمومی > اخبار اقتصادی و بانکها
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما


ارسال مبحث جدید  پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 09-17-2009   #1 (لينک اين پست)
مدیران بازنشسته ایران تراک
 
آواتار sajad1990
 
تاريخ عضويت: Jan 2008
سن: 27
پست ها: 5,574
تشكرها (از ديگران): 161
تشكر شده 168 بار در 91 پست
چوق: 68,782
پاداش داده شده 9 مرتبه
تاکنون 3 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 21 مرتبه
فعاليت Longevity
0/20 20/20
Today پست ها
sssss5574

عکسهای خریداری شده
نوشابه شنگولی سیگار D:
Arrow ریو و پژو 206 ارزان شد


پاییز بازار خودرو نزدیک است
دنیای اقتصاد- هر چند نزدیک شدن به تعطیلات عید فطر سبب شد تا نمایشگاهداران خودرو‌‌،‌اين هفته نیز روزهای نسبتا پر رونقی را پشت سر بگذارند‌‌، اما هفته‌ آينده با آغاز فصل زرد، بازار خودرو به کما خواهد رفت.


آن طور که فعالان بازار مي‌گویند‌‌، طبق روال هر ساله و با آغاز پاییز‌‌، بازار خودرو کشور رو به رکود رفته و تقاضا در آن پایین مي‌آید‌‌، چراکه به هر حال فرارسیدن پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها‌‌، کاهش چشمگیر مسافرت‌های تابستانی را در پی دارد و مشتریان در‌اين برهه از سال تمایل چندانی به خرید خودرو از خود نشان نمي‌دهند.
به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت‌‌، اگر تعطیلات آخر ماه رمضان و مسافرت‌های پیش رو نبود بازار پیش از‌اينها به رکود مي‌رفت. نگاهی به نمودار تغییرات در بازار خودرو کشور طی سال جاری‌‌، از‌اين نکته حکایت مي‌کند که نقطه عطف تغییرات آن به اواسط تابستان مربوط مي‌شود‌‌، به نحوی که طی‌اين بازه زمانی تقریبا همه خودروها رشدی قابل توجه را در قیمت تجربه و روزهای گرانی برای مشتریان رقم خورد.
این در شرایطی است که از اواخر مرداد به بعد‌‌، روند صعودی قیمت‌ها متوقف و طی هفته جاری نیز با وجود رونق نسبی بازار‌‌، نمودار نرخ خودروها رو به نزول رفت.‌اين نزول قیمت البته فقط مختص بنزین سوزها بوده و خودروهای دوگانه سوز نه تنها ارزان نشده‌اند بلکه سر به گرانی نیز گذاشته‌اند.
آن طور که از بازار خبر مي‌رسد‌‌، طی روزهای اخیر خودروهایی مانند ریو‌‌، پژو206 و زانتیا با افت قیمت مواجه شده‌اند. به نظر مي‌رسد با آغاز رکود بازار خودرو طی هفته آتی‌‌، روند کاهش قیمت نیز ادامه پیدا کرده و روزهای ارزانی در انتظار بازار باشد. البته ‌آينده بازار قطعا به سرنوشت نهایی نرخ بنزین نیز که احتمالا تا آبان ماه مشخص مي‌شود گره خورده و نباید از‌اين فاکتور مهم و بسیار تاثیرگذار در افت و خیز بازار خودرو کشور غافل ماند.
افت قیمت 300‌هزار تومانی 206
بیشترین کاهش قیمت خودروهای سواری داخل را طی هفته جاری باید به نام پژو 206 تیپ 2 سند بزنیم.
این محصول‌هاچ بک‌ايران خودرو طی دوران رونق بازار در اواسط تابستان‌‌، نزدیک به یک‌ميليون تومان گران شد و ‌اين در شرایطی است که طی دو سه هفته گذشته حدود 700‌هزار تومان ارزان شده است. 206‌تیپ 2 در حال حاضر با نرخ 14میلیون تومان خرید و فروش مي‌شود. این خودرو جزو کم مصرف‌های بازار به حساب مي‌آید و‌ايران خودرو نیز قصد دارد تیراژ سالانه آن را به حدود 400‌هزار دستگاه در سال برساند.
اما ارزانی تیپ 2 در شرایطی است تغییر قیمت خاصی در مدل‌های صندوق دار پژو 206 طی هفته جاری به چشم نمي‌آید.
هم اکنون V9 به عنوان فول ترین مدل 206‌صندوق‌دار‌‌، قیمتی برابر با 19میلیون و 500‌هزار تومان دارد و V8 نیز با نرخ 17‌میلیون و 500‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.
همچنین V20 ساده ترین مدل‌اين محصول نیز با قیمت 13‌میلیون و 900هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.
مدل‌های صندوق دار پژو 206 نیز جزو خودروهای کم مصرف بازار به حساب مي‌آیند. اما سری هم به سایر میهمانان پژویی بازار خودرو‌ايران بزنیم. آن طور که نمایشگاهداران خودرو مي‌گویند‌‌، پژو 405 بنزین سوز در حال حاضر قیمتی برابر با 13‌میلیون و 300هزار تومان دارد‌. این در شرایطی است که نوع دوگانه سوز آن با نرخ 14‌میلیون و 500‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.
همچنین پارس بنزینی نیز در حالی با قیمت 17‌میلیون و 200‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود که مدل دوگانه سوز آن نرخی برابر با 17میلیون و 800‌هزار تومان دارد.
پارس و 405 در شمار خودروهای پرمصرف بازار قرار دارند و به همین دلیل است که‌ايران خودرویی‌ها در میان محصولات دوگانه‌سوز خود تنها پارس و 405 دوگانه‌سوز را طی پنج ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد توليد داده‌اند. اما از پژویی‌ها بگذریم و سراغ خانواده ملی‌ايران خودرو یعنی سمند برویم. خانواده‌اي که طی هفته گذشته ثبات قیمت را تجربه و نمودار نرخ آن تغییر خاصی نکرد.
در حال حاضر سمند معمولی بنزین سوز قیمتی برابر با 13‌میلیون و 500هزار تومان دارد و‌اين در شرایطی است که مدل دوگانه سوز آن چندان در بازار موجود نیست.
سمند LX بنزینی هم در حالی با قیمت 15‌میلیون تومان
خرید و فروش مي‌شود که LX دوگانه سوز یک‌ميليون تومان گران تر به فروش مي‌رسد.
سورن بنزینی نیز همچنان نرخی برابر با 16‌ميليون و 700‌هزار تومان دارد.
ریو ارزان شد
به جز پراید‌‌، دو محصول دیگر سایپا با کاهش قیمت طی هفته جاری روبه‌رو شدند. به نحوی که ریو افت قیمتی 200‌هزار تومانی و زانتیا نیز کاهشی 100‌هزار تومانی را تجربه کرد. در حال حاضر ریو قیمتی برابر با 13میلیون و 700‌هزار تومان دارد.
این در شرایطی است که‌اين کره‌اي مونتاژی طی دوران رونق بازار در اواسط تابستان‌‌، افزایش قیمتی چشمگیر را تجربه و دو سه هفته گذشته نرخ آن به مرز 14‌میلیون تومان نیز رسید.
این محصول چندی پیش با مشکلاتی از قبیل کمبود قطعات و بروز اختلالات فنی در خط تولید مواجه شده بود.
اما زانتیا دیگر مونتاژی سایپا نیز هم اکنون با نرخ 27‌میلیون و 400‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.
این محصول فرانسوی قطعا تابستان سال آينده‌‌، سایپا را ترک خواهد کرد.اما نگاهی هم به قیمت پراید بیندازیم.
آن طور که فعالان بازار مي‌گویند‌ اين محصول طی هفته جاری تغییر قیمت خاصی را تجربه نکرده است‌‌، به نحوی که پراید معمولی بنزینی قیمتی برابر با 7‌ميليون و 700‌هزار تومان دارد و 141 نیز با نرخ 7‌ميليون و 950‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.سایپا 132 نیز همین قیمت را در بازار دارد.
این در شرایطی است که پراید دوگانه سوز 800‌هزار تومان گران تر از مدل بنزین سوز خود خرید و فروش مي‌شود. پراید نیز مانند پژو 206 جزو خودروهای کم مصرف بازار ‌ايران به حساب مي‌آید.
ثبات قیمت تندر
بازار تندر-90 طی هفته جاری تغییر خاصی را به خود ندید و قیمت هر سه مدل آن ثابت ماند. در حال حاضر تندر E0 با قیمت 11‌ميليون و 200‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود و E0 نیز قیمتی برابر با 12‌ميليون و 500‌هزار تومان دارد. E2 نیز با قیمت 14‌ميليون و 700‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.


sajad1990 آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
206, پژو, ارزان, ریو


كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمیتوانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمیتوانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمیتوانید ارسال های خود را ویرایش کنید

BB code : فعال
شکلکها : فعال
[IMG] : فعال
HTML : غیر فعال
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال

خط مشی بانک مرکزی
جهت ارسال تاپیک جدید: 100 چوق
جهت ارسال پست: 50 چوق
به ازای هر کارکتر در پست : 1 چوق

تاپیک های مشابه
تاپیک نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرین ارسال
مراسم یادبود علیشاه مولوی فرنوش اخبار فرهنگی و هنری 0 03-13-2014 02:19 AM
فعالیت همه ایرانی‌ها در اینترنت رصد می شود M!LAD شبکه و اینترنت 0 02-20-2014 06:28 AM
متن کامل آهنگ سوتفاهم از بهنام صفوی فرنوش متن ترانه های خوانندگان ايرانی 0 02-08-2014 04:40 PM


زمان محلی شما با تنظیم GMT +3 هم اکنون 01:56 PM میباشد.

Powered by vBulletin .
Copyright © 2019 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.