صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > تالارهای علمی و مهندسی | Science and Engineering > علم و دانش > زيست شناسی
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما


ارسال مبحث جدید  پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 01-14-2009   #1 (لينک اين پست)
مدیران بازنشسته ایران تراک
 
آواتار Honey Bee
 
تاريخ عضويت: Sep 2008
پست ها: 2,066
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 1 بار در 1 پست
چوق: 10,000
فعاليت Longevity
0/20 19/20
Today پست ها
sssss2066

عکسهای خریداری شده
Post شبیه سازی و پاسخی به نگرانی ها

شما تمام نگرانی تان از این است که نکند روزی یک موجود زنده و بالخصوص انســان را بســازند . مــن نمــی فهمــم ایــن نگرانــی چــه نگرانــی ای اســت؟ اگــر انسانها انسان را ساختند یا گیاه را سـاختند، آنوقـت مگر انسـانها گیـاه را خلق کرده اند؟ این عالم قانونی دارد که از آن تخلف نمـی کنـد ; یعـنی اگر آن مجموع شرایط مادی برای پیدایش یک گیاه به وجود آید یـا - بـه قـول کسانی که قائل به روح و نفس هستند - اگر مجمـوع شـرایط برای اینکـه یک کودک ( نفس ) متولـد شـود بـه هـر وسیله بـه وجـود بیاید ; ( می خواهد عوامل طبیعـت آن را بـه وجود آورنـد یا انسانها ) محال اســت کــه او بــه وجــود نیایــد . ایــن را بــا مثــالی ذکــر کنــم - در مثــال بهتــر می شود مطلب را گفت - و آن این است :
دو نفر با هم سر تلویزیون مباحثه دارند . تلویزیون گیرنده ای را می بینند که عکسها و تصویرهایی را نشان می دهد . این دو نفر در یک چیز با هم اتفاق دارند و آن دستگاه گیرنده است . یکی از این دو نفر می گوید این تصویرها روی صفحه را همین دستگاه، خودش ایجاد می کند ; خاصیت همین دستگاه است که ایجاد می کند . دیگری معتقد است که یک دستگاه فرستنده دیگر هست کـه امواجـی را پخش می کند و هر وقت یک دستگاه گیرنده به این کیفیت ساخته شود، در هر جا که باشد، صورت آن را منعکس می کند . بعد آن کسی که مدعی است دستگاه فرستنده ای نیست که تصویر از آنجا می آید و این خود همین دستگاه است که این تصویر را می سـازد، می گویـد اﻵن بـا دلیل ثابت می کنم ; وقتی مثل همه تلویزیونهای دیگر شد، به جبر و ضرورت خاصیت آنها را پیدا می کند، یعنی آن دستگاه فرستنده ای کـه همیشه در حال فرستادن ( تصویر ) است و یک « آن » از کار خودش غافل نیست، طبعاً ( تصویر را در آن ) منعکس می کند .

خدا که انسان نیست که انسان هوسباز بخواهد باشد . اگر ما به دنیای دیگری و به عالم ارواح قائل باشیم، معنایش این است که هر چه در این دنیا پیدا شود ( می خواهد به دست بشر پیدا شود، می خواهد به دست دیگری ؛ خـارج از قانون خلقـت نیست .) مگر الآن انسـانها انسان نمی سازند؟ همین الان هم انسانها انسان می سازند، الان هم موت و حیات به دسـت انسانهاسـت ; یعـنی یـک زن و شوهر دلشان بخواهد بچه به وجود بیاید به وجود می آید، دلشان بخواهد بـه وجـود نیایـد بـه وجـود نمی آید . پـس بگوییم اینهـا در کــار خـدا دخالـت کرده اند؟ حرف کلیسا راجع به مساله جنین بسیار حرف غلطی است که می گویند اگر کسی بخواهد بچه متولد نشـود و جلوگیری کنـد، در کار خدا مداخله کرده است . همیشه مردم در کار خدا به این معنا مداخله می کنند . آن کشاورزی هم که کشاورزی می کند، در کار خدا مداخلـه می کند . قرآن هم می گوید : « افرایتم ما تحرثون، ءانتم تزرعونه ام نحن الزارعون » در همان کار کشاورز، قرآن چیزی از آن را از او می دانـد و چیزی از آن را - که از او نیست و از دستگاه خلقت است - از خودش می داند . کشاورز کار خودش را انجام می دهـد، یعـنی زمینـه را مساعد می کند و این عالم خلقت است که آن را ایجاد می کند نه کشاورز .

یک چیز را من برای همیشه به شما قول می دهم و آن این است که برای هزارها سال دیگر هم بشر قادر نخواهد شـد که بکلـی خـارج از قانون خلقت موجودی را ایجاد کند، مثلا انسانی ایجاد کند که هیچ ارتباطی با عالم خلقت نداشته باشد . علم انسان هر چه پیـش می رود، در جهت شناخت قوانین خلقت پیش می رود و از همان قانون موجود خلقت استفاده می کند . کدام قانون را بشر در عالم خلق کرده است؟

بلا تشبیه - البته جسارت نباشد - نمرود به ابراهیم ( ع ) گفت : خدای تو کیست؟ گفت : « ربی الذی یحیی و یمیـت » . گفت : « انا احیی و امیت » من هم احیا و اماته می کنم . دستور داد دو نفر را از زندان آوردنـد، یکی را سـر بریدنـد ( و یکـی را آزاد کردنـد .) این واضـح است که مغلطه است، عین این مغلطه جناب عالی راجع به خواب . شما چرا راجع به خـواب مـی گوییـد؟ راجع بـه میرانـدن بگوییـد . چـرا مثال روی خواب آوردید؟ اولا این آیه قرآن نیست که فرمودید : « همان طور که می میرید زنده می شوید » ، این حدیث است . فرمودید خواب ( تلقین مغناطیسی ) چون در اختیار انسانهاست جنبه مادی دارد . اولا این جنبه مادی و غیرمادی که شما یک دیـوار عظیمــی در اینجا قائل شده اید، کجاست؟ شما چرا اصلاً برای مردن مثال به خواب زدید؟ درباره خود مردن صحبت کنیـد، بگویید اگـر مردن یـک جنبه ماوراءالطبیعی باشد، پس باید هیچ کس نتواند کسی را بکشد، چون قرآن می گوید : خدا قبض روح می کنـد ملـک الموت می آید قبض روح می کند . خدا می گوید : « اﷲ یتوفی الانفس حین موتها » ; اگر خدا قبض روح می کند، پس هیچ کس نباید بتواند کس دیگری را بمیراند .
نه، اینها با هم منافات ندارد . آن کاری که بنده می کند غیر از کاری است کـه خدا مـی کنـد . بنـده شـرایط بقای حیـات را در اینجـا از بین می برد . از نظر قرآن این به معنی فانی شدن و تمام شدن نیست . وقتی که این شرایط معدوم شد، یک چیزی هست که قبض می شود، یک چیزی هست که از اینجا برده می شود، یک چیزی هست که دیگر امکان بقا ندارد و چون امکان بقا ندارد گرفته و برده مـی شـود . پـس اینها با همدیگر به هیچ وجه منافات ندارد .

بنابراین مساله روح هیچ وقت با این حرفها باطل نمی شود که مثلا اگر روزی بشر قادر شـد انسـان بسازد و فرض کنیـم و اقعـا از نطفـه هم نسازد، سلولی مثل سلول مرد را از ماده دیگری بسازند و در خارج رحم پـرورش دهند و یـک انسـان تمـام بسازند، ( در این صـورت روح باطـل است ; خیر ) این به این مساله ارتباطی ندارد . در مساله روح، کسانی که بحث می کنند، در واقع همین تعبیر است که آیا انسان همه ابعاد وجودش همین ابعاد محسـوس اسـت یـا یک بعد وجودی دیگری هم دارد که آن بعد وجودی در وقتی که شرایط آن به وجود آمد به وجود می آید، همین طوری که اگـر شـرایطی بـه وجـود آید این ابعاد وجودی اش به وجود می آید . در این جهت هیچ فرقی بین همان مثال تلویزیون و ما وجود ندارد . پس شما نگـران نباشید ; اگر روزی هم هزارتا انسان بسازند، با مساله روح هیچ ارتباط ندارد .


Honey Bee آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
نگرانی, پاسخی, سازی, شبیه


كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمیتوانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمیتوانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمیتوانید ارسال های خود را ویرایش کنید

BB code : فعال
شکلکها : فعال
[IMG] : فعال
HTML : غیر فعال
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال

خط مشی بانک مرکزی
جهت ارسال تاپیک جدید: 100 چوق
جهت ارسال پست: 50 چوق
به ازای هر کارکتر در پست : 1 چوق

تاپیک های مشابه
تاپیک نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرین ارسال
صنعت هوانوردي و الهام از طبيعت (بايوميمکري) pure love مهندسی هوا فضا 0 02-09-2014 11:28 AM
چگونه در سفر هتل مناسب انتخاب کنیم؟ pure love ايران گردی - جهان گردی 0 02-09-2014 08:23 AM
مقايسه چهار مدل حافظه DDR3 براي پردازنده هاي Core i7 Ramana اخبار و مقالات سخت افزاری 0 02-08-2014 02:35 PM
تقویت موی سر با «دم اسب» pure love گياهان دارويی 0 02-07-2014 02:23 PM
چه خسارتی بالاتر از این Niloofar احاديث و مقالات قرآنی 0 02-01-2014 05:49 AM


زمان محلی شما با تنظیم GMT +3 هم اکنون 09:24 PM میباشد.

Powered by vBulletin .
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.