صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > موضوعات عمومی | PersianSeven General > تالارهای خانه و خانواده > تالار مخصوص خانومها ! > نکات آرایشی و بهداشتی
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما


ارسال مبحث جدید  پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 06-14-2014   #1 (لينک اين پست)
معاونت سایت
 
آواتار فرنوش
 
تاريخ عضويت: Oct 2013
محل سكونت: اصفهان
سن: 22
اسم واقعی: یلدا
پست ها: 49,164
تشكرها (از ديگران): 25,089
تشكر شده 19,011 بار در 11,300 پست
چوق (ثروتمند شماره 3): 32,796,253
پاداش داده شده 1,549 مرتبه
تاکنون 1,174 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 596 مرتبه
فعاليت Longevity
8/20 10/20
Today پست ها
ssss49164

ويترين جوايز


عکسهای خریداری شده
پرسپولیس تهران چلسی پرسپولیس تهران
New.s ظاهر خیلی مهمه!؟؟؟

گاهی اوقات در زندگی، ظاهر و چگونه دیده شدن برایمان بسیار مهم می شود و برای برخی افراد این احساس چنان قوی رخ می دهد که زندگی شان را بر سر آن می گذارند.
گاهی اوقات در زندگی، ظاهر و چگونه دیده شدن برایمان بسیار مهم می شود و برای برخی افراد این احساس چنان قوی رخ می دهد که زندگی شان را بر سر آن می گذارند.


در حقیقت این روزها بسیاری از خانم ها برای زیباتر به نظر رسیدن از روش های مختلف جراحی های زیبایی ـ که گاه دردناک و گران است ـ و رژیم های سخت غذایی استفاده می کنند. آنها در تلاش اند خود را با معیارهای زیبایی روز جامعه تطبیق دهند. در این میان آقایان هم از گزند نگرانی افراطی درباره ظاهر، وزن و بدن شان در امان نمانده اند.


تحقیقات نشان داده است در دنیای مدرن امروزی یکی از عواملی که موجب رضایت یا ناخشنودی فرد نسبت به ظاهرش می شود وزن اوست. امروز مردم بیشتر از دهه های گذشته از بدن های خود انتقاد می کنند. در واقع این احساس همه گیر شده و کل جوامع را دربرگرفته است.


توجه به ظاهر از دوران گذشته وجود داشته است. مثلا پاهای زنان چین باستان را از کودکی می بستند تا با معیارهای زیبایی آن دوران تطبیق داشته باشد. یا زن های غربی، لباس های بشدت تنگ می پوشیدند تا جذاب تر به نظر آیند. اما آنها هرگز به صدماتی که به خود می زدند توجهی نداشتند. پاهای ناتوان زنان چین باستان برایشان معضلی بوده و از طرفی لباس های تنگ جلوی تنفس صحیح را می گرفته و گاه موجب بیماری می شده است.


در دنیای مدرن ما، هیچ صنعتی به اندازه رسانه های گروهی همچون فیلم، تلویزیون و مجله روی احساس مردم نسبت به ظاهرشان تاثیرگذار نبوده است. آنها با به تصویر کشیدن زنان و مردان زیبا و خوش پوش، که بیشتر مواقع با گریم و گاهی حقه های دوربین این گونه به نظر می رسند، موجب شده اند مخاطبان نسبت به ظاهر خود احساس ناامیدی کنند و نقایص بدن خود را بزرگ تر از آنچه هست ببینند.


از طرفی در این دوران تمایل به تساوی گرایی و از میان برداشتن سلسله مراتبی اجتماعی افزایش یافته و افراد جامعه می خواهند در هر زمینه از مساوات برخوردار باشند و از آنجا که انسان ذاتا به قضاوت، ارزیابی و مقایسه خود با دیگران گرایش دارد، گرفتار توجه وسواس گونه به ظاهر خود شده است.


متاسفانه در جامعه امروزی به داشتن قیافه خوب و تناسب اندام بیش از داشتن رفتاری مناسب و عملکرد صحیح توجه می شود. در واقع چنین به نظر می رسد که هرقدر اندام متناسب و زیبایی داشته باشید، روش زندگی بهتری به کار برده اید. این تصور غلط باعث شده ارزش های انسانی با ظاهر سنجیده شود.


در این میان صنایع محصولات زیبایی برای رونق بازار خود با تبلیغات گسترده، به مردم نوید می دهند که آنها می توانند به این معیارها دست پیدا کنند و جامعه را تشویق به مصرف محصولات لاغری، رژیم های غذایی متفاوت و گاه مضر می کنند. افراد جامعه نیز تصور می کنند می توانند با صرف هزینه هایی گاه گزاف به بدنی کامل و بدون نقص دست یابند.


همچنین جنبشی به نام «جنبش تناسب اندام» به راه افتاده که معتقد است جسم و روان سالم در افرادی دیده می شود که بدنی متناسب دارند. در واقع روحیه و رفتار خوب فقط در افرادی دیده می شود که چنین بدنی دارند و اندام خوب جای خود را به اخلاق خوب داده است. این روزها ما بیشتر نگران مقدار مصرف کالری و ورزش خود هستیم تا داشتن رفتاری مناسب با دیگران. درضمن نگرانی ما نسبت به آشوب موجود در این دوران باعث می شود احساس کنیم نمی توانیم مهار زندگی مان را به دست بگیریم، در عوض با رژیم غذایی و برنامه های منظم ورزشی به بدن مان دستور می دهیم آنچه را می خواهیم انجام دهد.


عوارض نگرانی های بیش از حد نسبت به ظاهر

محدودیت های بدن

بدن آن گونه که تبلیغ کننده های محصولات زیبایی می گویند انعطاف پذیر نیست. فیزیولوژی هرکس منحصر به خود اوست و نقش بسیاری در وزن او دارد. اکثر ما درمورد تعیین میزان و سرعت وزن کم کردن و رژیم غذایی در معرض یکسری اطلاعات نادرست هستیم. ژن نقش مهمی روی مقدار سوخت و ساز بدن و شکل و اندازه آن دارد و حتی تصمیم می گیرد چقدر چربی بسوزانیم و چقدر ذخیره کنیم و این چربی در کدام بخش از بدن مان توزیع شود. توقع داشتن یک بدن عالی درست مانند جنگی پرهزینه است که احساس، جسم و دارایی مان را دربرمی گیرد. بیشتر مواقع افراد را دچار سرخوردگی کرده و خوشبینی شان نسبت به زندگی را ازبین می برد.


رفتارهای غلط

وقتی معیارهای زیبایی یک جامعه به سوی داشتن بدنی لاغر و ظاهری متناسب پیش رود تحمل مان کم شده و نسبت به افرادی که فاقد این استانداردها هستند، بویژه کسانی که اضافه وزن دارند، نامناسب رفتار می کنیم. از آنجا که از همان دوران کودکی چاقی را بد و خجالت آور می دانیم رفتارمناسبی با افراد چاق نخواهیم داشت.


اعتماد به نفس

توجه به معایب بدن تاثیر بسیار منفی روی عزت نفس فرد می گذارد و باعث می شود خود را بدتر از همیشه تصور کند و ممکن است حتی اگر مشکلی هم نداشته باشد خود را زشت بداند. ممکن است لاغر باشد، اما باز فکر کند چاق است و با معیارهای فعلی جامعه از نظر زیبایی فرسنگ ها فاصله دارد یا حتی اگر چاق باشد خود را بی ارزش بداند، چراکه نمی تواند خود را با آنچه جامعه از او توقع دارد، تطبیق دهد. جامعه مدرن، افراد، بویژه زن ها را تشویق کرده است که درخصوص ظاهرشان کمال طلب باشند.


رهایی از این دام

تشخیص مشکل، اولین گام برای رهایی از آن است. مردم وقتی درباره بدن، رژیم غذایی و ورزش شان در معرض قضاوت های دیگران قرار نگیرند، کمتر نسبت به ظاهرخود نگران می شوند. وقتی به بدن خود احترام بگذارید دیگر گرفتار افکار ناراحت کننده درباره ظاهر خود نخواهید شد. چیزی که بدن نیاز دارد ورزش متعادل، غذای سالم، لذت جسمانی و آرامش است. اگر این موارد را برایش فراهم کنید، نتیجه خوبش را خواهید دید.


در حقیقت وقتی فردی نگران بدن و ظاهر خود است، او گرفتار بحران هویت شده است. ارتباطی عمیق بین این دو مقوله وجود دارد. با مهار بدبینی نسبت به شخصیت خود می توانید از نگرانی نسبت به ظاهر خود بکاهید. شما باید مهرورزی به خود و خودباوری را تمرین کنید. همچنین از خود بپرسید که واقعا از زندگی چه می خواهید و هدف اصلی تان چیست. با متمرکزشدن روی اهداف والای زندگی می توانید خود را از نگرانی نسبت به ظاهرتان نجات دهید.


همچنین از آنجا که ممکن است بدنتان انعطاف لازم برای رسیدن به کمال مطلوب را نداشته باشد، بهتر است لذت های دیگری را به زندگی تان وارد کنید و از آنها بهره مند شوید. با این روش

به افسردگی اجازه بروز نخواهید داد. مسلما نمی توان یکشبه از شر افکار منفی نسبت به ظاهر خود خلاص شد، اما می توان روش های خوبی به کار گرفت. مثلا هربار که نگران ظاهرتان شدید، کاغذی برداشته و موارد مثبت خود و هرکار خوبی را که در زندگی کرده اید، یادداشت کنید. با این کار می توانید ذهن تان را از تمرکز بر ظاهر خود منحرف کنید.

psychologytoday

مترجم: نادیا زکالوند


فرنوش آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
مهمه؟؟؟, خیلی, ظاهر


كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمیتوانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمیتوانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمیتوانید ارسال های خود را ویرایش کنید

BB code : فعال
شکلکها : فعال
[IMG] : فعال
HTML : غیر فعال
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال

خط مشی بانک مرکزی
جهت ارسال تاپیک جدید: 100 چوق
جهت ارسال پست: 50 چوق
به ازای هر کارکتر در پست : 1 چوق

تاپیک های مشابه
تاپیک نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرین ارسال
نفر قبلیت کدوم یکی از ایناست؟؟؟ یاس گپ و دوستیابی 182 09-26-2018 01:33 PM
تاحالا شده...؟؟؟ فرنوش گپ و دوستیابی 441 10-04-2017 10:38 AM
کلسترول؟؟؟ Love Eternal اخبار پزشكی 0 04-22-2014 04:31 PM
آیا میدانستید؟؟؟ گوگل Shakiba اخبار اینترنت و مرورگرها 0 04-22-2014 04:09 PM
چگونه مرزبان‌ها ربوده شده ایران آزاد شدند؟؟؟ shookoofeh اخبار اجتماعی و حوادث 0 04-06-2014 07:25 AM


زمان محلی شما با تنظیم GMT +3 هم اکنون 04:32 AM میباشد.

Powered by vBulletin .
Copyright © 2019 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.