صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > موضوعات عمومی | PersianSeven General > اتومبیل - موتور سیکلت و تیونینگ > اتومبيل های داخلی
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما

ارسال مبحث جدید  پاسخ

LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 02-20-2019   #1 (لينک اين پست)
عضو پرشين سون

آواتار reza._y

تاريخ عضويت: Feb 2019
محل سكونت: تهران
اسم واقعی: رضا
تشكرها (از ديگران): 7
تشكر شده 59 بار در 55 پست
چوق: 94,488
پاداش داده شده 22 مرتبه
تاکنون 3 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 1 مرتبه
فعاليت Longevity
5/20 1/20
Today پست ها
ssssss182

عکسهای خریداری شده
پرسپولیس تهران
آلبومهای مندوستان من گروههای من درباره من تقویم علایق من
پيش فرض عوامل لرزش خودرو

رای اکثر ما پیش آمده است که خودرو سواری دچاز لرزش شود این لرزش ها نوع و شدت متفاوتی با هم دارند که هر کدام از این لرزش ها نشان از نقص در یک قسمت خاص اتومبیل می باشد. هنگامی که خودرو کند روشن می شود و بعد از مدتی دچار لرزش می شود ویا در سرعت های مختلف بریده بریده حرکت می کند و یا در شتاب های بالا دچار لرزش هایی می شود این عیوب به موتور خودرو بر میگردد یا به موتور سوخت به اندازه ی کافی نمی رسد و جرقه به درستی زده نمی شود یا ممکن است مشکلات از شمع خودرو باشد یا اگر شمع سالم است سیم متصل به شمع دچار نارسایی است البته کثیفی فیلتر نیز باعث می شود سوخت و اکسیژن به درستی به موتور نرسد.
از دیگر دلایل لرزش خودرو می توان به خم شدن قسمت اکسل محور چرخ خودرو اشاره کرد که باعث می شود سیستم ثقل خودرو نامیزون شود این امر ناشی از افتادن خودرو داخل چاه یا تصادف می باشد.
مشکلات ترمز خودرو نیز یکی از دلایل لرزش خودرو می باشد اگر لرزش های خودرو در حین ترمز گرفتن می باشد نشان دهنده ی تاب برداشتن روتور ترمز می باشد دلایل تاب برداشن روتور ماندن در دمای بالا عدم توجه به کاهش ضخامت لنت می باشد که این امر می تواند باعث خوردگی و ساییدگی شدید روتور شود. اما اصلی ترین دلیل لرزش خودرو را می توان مشکلات تایرهای آن ذکر نمود : اگر در سرعت های بالا خودرو دچار لرزش شود تایر نیاز به بالانس چرخ دارد از بین رفتن آج های لاستیک نیز دلیل لرزش ها می شود. البته نباید وضعیت بد آسفالت ها را نادیده بگیریم.

reza._y آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
لرزش, خودرو, عوامل

كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش