صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > اخبار و مطالب عمومی و تخصصی | Public Discussions & News > تالار اخبار و اطلاعات عمومی > اخبار خارجی
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما

ارسال مبحث جدید  پاسخ

LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 05-16-2018   #1 (لينک اين پست)
مدير انجمن شعر و ادبيات

آواتار taha

تاريخ عضويت: Oct 2013
محل سكونت: تبریز
اسم واقعی: تیمور
تشكرها (از ديگران): 21,774
تشكر شده 36,790 بار در 23,637 پست
چوق (ثروتمند شماره 1): 78,789,415
پاداش داده شده 1,131 مرتبه
تاکنون 1,121 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 1,678 مرتبه
فعاليت Longevity
20/20 9/20
Today پست ها
ssss50867

ويترين جوايز
زیباترین آواتار رتبه ١ کاربر فعال ماه گذشته بهترین افتتاح کنندگان مبحث مدیران انجمنها 
مجموع جوايز: 4

عکسهای خریداری شده
تراکتور سازی هفت میوه گیلاس پرویز پرستویی
نوشیدنی انگور گیلاس انگور
انگور ریال مادرید توپ فوتبال
پيش فرض ارزش لیر ترکیه به پایین‌ترین حد خود رسید

در پی اعلام برنامه دولت ترکیه برای اعمال کنترل بیشتر بر سیاست‌های پولی و مالی، سرمایه‌گذاران اقدام به فروش لیر کردند.

ارزش لیر ترکیه به 4.3990 لیر در برابر دلار رسید

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: این کشور قصد دارد کنترل دولتی بر سیاست‌های اقتصادی و مالی در این کشور را افزایش دهد. این مسئله به اقدام سرمایه‌گذاران به فروش لیر این کشور و کاهش ارزش آن منجر شد. اردوغان این سیاست‌ها را عنوان کرد.

بنابه گفته وی، قرار است این سیاست‌ها پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه اجرا شود.

براساس قوانین جدید، علی‌رغم مستقل ماندن بانک مرکزی، رئیس جمهور کنترل بیشتری بر تصمیمات این بانک خواهد داشت.

اردوغان گفت: من پس از پیروزی در انتخابات، مسئولیت کامل این سیاست‌ها را به عنوان مجری بلامنازع تصمیمات و سیاست‌های اجرایی در حوزه اقتصاد و مالی عهده‌دار خواهم شد.

در پی این اظهارات ارزش لیر ترکیه به 4.3990 لیر در برابر دلار رسید.

از ابتدای سال جاری تاکنون ارزش لیر ترکیه 13 درصد کاهش یافته است.

هفته گذشته اردوغان نسبت به سیاست بانک مرکزی این کشور در افزایش نرخ بهره و رساندن آن به 13.5 درصد انتقاد کرد.

اردوغان در دیدار با فعالان اقتصادی ترکیه گفت: اگر مردم من از من بخواهند که به این مسیر ادامه دهم من می‌گویم که من در جنگ برابر روند کنونی نرخ بهره پیروز خواهم شد، چرا که من معتقدم نرخ بهره مادر و پدر تمام بدبختی‌ها و تمام شرها است.

وی می‌گوید: رئیس جمهور تنها کسی است که مردم به خاطر سیاست‌های ضعیف پولی وی را سرزنش می‌کنند و من می‌خواهم با دست باز به عنوان رئیس جمهور بر سیاست‌های اقتصادی اعمال قدرت کنم.

منبع: farsnews.com

ثبت نام و کسب امتیاز

taha آنلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
لیر, پایین‌ترین, ارزش, ترکیه, حد, خود, رسید

كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش