صفحه اصلی - فروم پرشین سون


بازگشت   PersianSeven Forums > اخبار و مطالب عمومی و تخصصی | Public Discussions & News > دين و انديشه > ماورای انسان
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما


ارسال مبحث جدید  پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 08-09-2017   #1 (لينک اين پست)
مدیر انجمن دین و اندیشه
زوم پرشین سون
 
آواتار مرهم
 
تاريخ عضويت: Nov 2013
سن: 23
اسم واقعی: نازنین
پست ها: 29,591
تشكرها (از ديگران): 4,796
تشكر شده 12,925 بار در 8,981 پست
چوق (ثروتمند شماره 4): 22,589,029
پاداش داده شده 563 مرتبه
تاکنون 1,137 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 653 مرتبه
فعاليت Longevity
15/20 10/20
Today پست ها
ssss29591

ويترين جوايز


عکسهای خریداری شده
انار ساوه پرشین سون گیلاس حلقه نامزدی
کیک تولد حامد کمیلی شهاب حسینی
آلبومهای مندوستان من گروههای من درباره من تقویم علایق من
پيش فرض آیا نیروهای ماورایی دسته بندی خاصی دارند؟

یکی از علل عمده گرایش مردم به فرقه های انحرافی، استفاده این فرقه ها از قدرت های خارق العاده و ماورا طبیعی است. برای آن که بتوانیم بهتر با این نیروها آشنا شویم آن ها را در 4 دسته تقسیم می کنیم: نیروهای الهی، نیروهای نفسانی، نیروهای طبیعی و نیروهای شیطانی. ملاک تقسیم در این دسته بندی تفاوت در منبع صدور این نیروهاست.
نیروهای الهی
از ناحیه خداوند متعال صادر می شود[1]. مانند: معجزات انبیا، کرامات معصومین و اولیاء الهی و امدادهای غیبی. توضیحات بیشتر این بخش را به بخش پایانی نوشتار[2] واگذار می کنیم.
نیروهای نفسانی

منشا این نوع از نیروهای ماورایی قابلیت های نفس انسان، می باشد. همانگونه که جسم انسان دارای قابلیت هایی است که اگر پرورش پیدا کند، قدرت هایی را به نمایش می گذارد؛ نفس انسان نیز دارای استعداد هایی است که در صورت ایجاد شرایط مناسب می تواند کارهای خارق العاده ای از خود بروز دهد. کارهایی از قبیل: هیپنوتیزم[3]، تله پاتی[4]، انرژی درمانی[5]، برخی از اعمال خارق العاده در ورزش های رزمی و برخی از کارهای خارق العاده مرتاضان.
نکته قابل توجه در این نیروها، آن است که تمامی انسان ها این قابلیت را در خود دارند، منتهی مشکل در جایی ایجاد می شود که افرادی، این نیروها را در خود بالفعل نموده، و مدعی رهبری معنوی برای انسان­ها می شوند. این افراد، صدور این قدرت ها از خود را، دلیل حقانیت خود و آموزه هایشان معرفی می کنند. این مطلب مانند آن است که، یک ورزشکار وزنه برداری ادعای رهبری معنوی کند، و دلیل حقانیت خود را قدرت جسمانی بازوانش بیان کند.
برای تبیین بهتر این نوع از نیروهای ماورایی، نمونه هایی از این نیروها را در این جا شرح می دهیم.
انرژی درمانی
انرژی‌درمانی یکی از شاخه‌های پزشکی جایگزین[6] است که مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین ایالات متحده[7] نیز آن را به رسمیت شناخته است. روش‌های گوناگون انرژی‌درمانی در فلسفه، رویکرد و ریشه‌شان تفاوت‌های زیادی با هم دارند. مبحث مشترک میان همه روش های انرژی درمانی این است که در اطراف بدن هر انسانی یک میدان انرژی وجود دارد که به آن هاله انرژی گفته می شود. انرژی درمانگر با اصلاح عیوب هاله­ی انرژی درمانجو، وی را درمان می نماید.
در انرژی درمانی سبک های مختلفی همچون رِیکی[8]، پرانا[9]، چی­کونگ[10] و ... وجود دارد. از آن جا که هر انسانی این قابلیت را دارد که یک انرژی درمانگر شده و از این قابلیت استفاده نماید، این موضوع را در زمره نیروهای نفسانی آوردیم.[11]
متاسفانه در سال های اخیر افرادی با استفاده از غفلت مردم و مسئولین مربوطه با استفاده از این قابلیت، اقدام به ایجاد انحرافات معنوی در میان طبقات مختلف جامعه نموده و در برخی موارد، اقدام به تاسیس دارالشفاء نموده و با بازی نمودن با احساسات مذهبی مردم، اقدام به کلاهبرداری های گسترده نمودند. در یکی از این موارد، فردی به نام علی اکبری با استفاده از این قابلیت موجی از انحراف را در میان اقشار مختلف مردم کشورمان ایجاد نمود. این فرد که از لحاظ مبانی اعتقادی و تقید به شریعت اسلامی دچار سستی های فراوانی بود، پس از مدتی با سوء استفاده از مشکل بیمارانی که به وی مراجعه می نمودند، ادعاهای واهی را مطرح می نمود و در مواردی بیماران حاضر در جلسات انرژی درمانی، نام وی را به عنوان ذکری مشکل گشا تکرار می نمودند.
نیروهای طبیعی
نیروهایی که منبع صدور آن ها خواص و آثار مواد، و پدیده های موجود در طبیعت می باشد. استفاده گسترده جنبش های شبه معنوی همچون عرفان سرخپوستی، اَبَر آگاهی از مواد گیاهی با خواص روانگردان در جهت به خلسه بردن مریدان، استفاده از خواص برخی سنگ ها و کریستال های موجود در طبیعت و حتی در مواردی استفاده از قرص های شیمایی روانگردان نمونه های بارزی از استفاده از این نوع نیروهاست. همچنین در مواردی مشاهده می شود که برخی رهبران این جنبش ها، برای فریب مریدان خود، درفضای روانی خاصی برخی از پیش پا افتاده ترین نیروهای طبیعی را به خود انتساب می دهند.
نیروهای شیطانی
این دسته از نیروها برگرفته از قابلیت های شیاطین جنی و علوم شیطانی است. منتهی قبل از ورود به این بحث لازم است که دو گروه که اعمالی شبیه به این قدرت ها را از خود بروز می دهند و یا ادعایی در این زمینه دارند، را از دایره این بحث خارج نمائیم.
اولین گروه شعبده بازان حرفه ای هستند. هدف از شعبده بازی سرگرم نمودن مردم است، و ین هدف با به روز آوری ترفندهای شعبده بازی حاصل می شود. اگر در گذشته، آخرین درجه ترفند شعبده بازان خارج کردن خرگوش از داخل کلاه شعبده باز بود؛ امروزه به مدد تجهیزات جدید و تیزهوشی شعبده­بازان، اعمال خارق العاده تری همچون راه رفتن در هوا و یا روی آب، غیب کردن انسان، رد شدن از دیوار چین، ذهن خوانی و ... قابل انجام شده است.
بایستی توجه داشت، شعبده بازانی همچون کریس آنجِل[12] و دیوید کاپِرفیلد[13]، که کارهای خارق العاده ­ای را انجام می دهند، دارای هیچ قدرت ماروایی نبوده و تماما از ترفندهای شعبده بازی بهره می گیرند.
گروه دوم فالگیران و رمالان شیادی هستند، که مدعی ارتباط با جن و ملائکه هستند. این گروه مدعیان که متاسفانه این روزها بر سر هر کوی و برزنی یافت می شوند، نیز دارای هیچ قدرت ماورایی نبوده و به طمع پول و شهرت دست به این کارها می زنند. شاید بتوان گفت 60، 70 درصد افرادی که مدعی ارتباط با جن و ... هستند، از این دسته می باشند. این گروه تنها به واسطه قدرت اغواگری که ذات پلیدشان با آن خو گرفته، می توانند مردم را فریب داده و خود را حلال مشکلات آن ها جلوه دهند.
در طول سال های اخیر، وقتی که رسانه ها سعی در آگاه سازی افکار عمومی نسبت به امور خارق العاده داشته اند، سراغ این صنف اخیر رفته، و به مردم این گونه القا می کنند، که هیچ فردی قدرت خارق العاده نداشته و امکان ارتباط با جن و شیطان وجود ندارد. متاسفانه بایستی گفت، همانگونه که عدم اطلاع رسانی و روشنگری مردم نسبت به ماهیت نیروهای ماورایی اشتباه است، اطلاع رسانی غلط در این زمینه، اشتباهی فاحش تر است.

[1] . البته از یک نظر تمامی پدیده هایی که در عالم واقع می شود به گونه ای در طول اراده خداوند می باشند، منتهی در این نوشته به خاطر تبیین اقسام دیگر نیروهای ماورایی، نیروهایی را که با واسطه کمتری از جانب خداوند متعال و در راستای هدایت و نصرت الهی صادر می شود را با عنوان نیروهای الهی یاد کردیم.

[2] . نسبت عرفان و قدرت

[3] . hypnotism هیپنوتیزم یا خوابگری، شاخه‌ای از علم روانشناسی است که در آن به وسیله تلقین، شخص در حالت خاصی ازهوشیاری قرار می‌گیرد.

[4] . telepathy تله پاتی یا دور آگاهی، به زبان ساده قدرت و استعداد مخابره پیام یا تصویری یا هر گونه اطلاعات از ذهن به ذهن فرد دیگر، بدون استفاده از وسایل حسی مانند سخن گفتن و مشاهده علائم یا حرکات است

[5] . Energy medicine، Energy therapy, Energy healing

[6] . Alternative medicine یا طب جایگزین کلیه روش­های درمانی است که در حیطه پزشکی رسمی (مدرن) قرار نگرفته و یا اثر بخشی آنها اثبات نشده است. بنابراین قابل رد و قابل تائید کامل نیستند.

[7] . National Center for Complementary and Alternative Medicine

[8] . Reiki این روش در سال ۱۹۲۲ توسط میکائو اوسویی یک راهب ژاپنی، ابداع شد که ارتباطی بین این ابداع و دانش چند هزار ساله چینی با همین نام وجود ندارد.

[9] . Prana پرانا یا نیروی حیات یکی از مفاهیم مطروحه در پزشکی مشرق زمین و آئین یوگا بوده که به انرژی مأخوذه از خورشید و ارتباط دهنده عناصر کیهانی در اطراف خورشید اشاره می دارد.

[10] . Qigong در کلام به معنای ترویج انرژی زندگی است.

[11] . البته این که بیان می شود هر فردی می تواند این قابلیت را در خود فعال نماید به معنای تائید و تشویق مخاطبین به ورود به این مباحث نیست؛ بلکه در برخی موارد مانند انرژی درمانی به شیوه ریکی، آسیب های فراوان اعتقادی و حتی جسمی برای جویندگان این روش دارد.

[12] . Criss Angel متولد 1967

[13] . David Copperfield متولد 1956


ثبت نام و کسب امتیاز
__________________


اَللّهــمَّ صـــَلِّ عَلی مُحَـــمَّـــد وَ آلِ مُحَـــمَّـــــد وَ عَجِّـــل فَرَجَهُم
نــذرِ سَــلامَــتـیــت
مرهم آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
ماورایی, نیروهای, آیا, بندی, خاصی, دارند؟, دسته


كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمیتوانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمیتوانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمیتوانید ارسال های خود را ویرایش کنید

BB code : فعال
شکلکها : فعال
[IMG] : فعال
HTML : غیر فعال
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال

خط مشی بانک مرکزی
جهت ارسال تاپیک جدید: 100 چوق
جهت ارسال پست: 50 چوق
به ازای هر کارکتر در پست : 1 چوق

تاپیک های مشابه
تاپیک نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرین ارسال
دانلود آموزش ویدئویی آشنایی با جادویی به نام Smart Object به زبان فارسی pure love گفتگو و آموزش گرافیک 0 12-29-2013 05:22 PM


زمان محلی شما با تنظیم GMT +3 هم اکنون 05:34 AM میباشد.

Powered by vBulletin .
Copyright © 2019 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.