صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > تالار های گفتگوی آزاد | Free Discussion > جوک - sms - لطیفه
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما

ارسال مبحث جدید  پاسخ

LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 01-13-2015   #1 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

تاريخ عضويت: Oct 2013
محل سكونت: B.I.Khouzestan
اسم واقعی: M!LAD
تشكرها (از ديگران): 8,850
تشكر شده 24,509 بار در 13,275 پست
چوق (ثروتمند شماره 12): 5,805,895
پاداش داده شده 1,056 مرتبه
تاکنون 402 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 789 مرتبه
فعاليت Longevity
9/20 9/20
Today پست ها
ssss35305

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
استقلال تهران بارسلونا ps3
فولاد خوزستان انار ساوه پرشین سون رئیس جمهور محبوب اونورسون(دکتر کریستی)
ماشین کوچولو سبز صنعت نفت گوجه سبز
آلبومهای مندوستان من گروههای من درباره من تقویم علایق من
پيش فرض سير تكاملي وسایل دعوا در ایران

شمشير: اوايل زماني‌كه دو نفر دعوايشان مي‌شد، وسط كوچه و خيابان و بيابان، روي هم شمشير مي‌كشيدند و اين‌گونه با هم به منازعه مي‌پرداختند.گاهي اگر دعوا بر سر ازدواج بود، طرفين با جدالي دوئل گونه، روي هم شمشير مي‌كشيدند تا جنگاوري خود را به عروس خانم نشان دهند. در آخر هم نفر زنده پيروز ميشد كه عروس خانم را خوشبخت كند.
لشگر كشي: در اين دوره فقط آنهايي كه خيلي زورشان به هم مي‌رسيد با هم دعوا مي‌كردند. هر كدام از آنها يك ميني بوس از بچه محل هايش را جمع مي‌كرد و به آنها شمشير مي‌داد تا آنها با لشگري ديگر مبارزه كنند. البته به‌جز ازدواج‌، دلايل ديگر آنها براي دعوا هنوز مشخص نيست‌. يعني آن‌وقت ها سر جاي پارك اسب و شتر دعوا مي‌كردند يا سر پرسپوليس و استقلال؟
پند: اگر دو نفر در خيابان با يكديگر دعوايشان مي‌شد، دعواي آن‌دو اين‌گونه پيش مي‌رفت كه نفر اول به نفر دوم يك پند مي‌داد. سپس دومي شانه‌هاي اولي را به گرمي مي‌فشرد و آنها دست در دست يكديگر، شاد و خندان به خانه‌ي خود مي‌رفتند و تا ابد تبديل به دوستان صميمي مي‌شدند. مثلا اگر هر دوي آنها خواستار خانمي بودند، اولي از خودش مي‌گفت و اينكه چطور مي‌تواند آن خانم را خوشبخت كند و دومي هم كه خواستار خوشبختي آن خانم بود به راحتي مي‌پذيرفت و براي آنها آرزوي خوشبختي مي‌كرد. اين مقطع همان مقطعي‌ است كه حافظ، سعدي و ساير شعرا در آن مي‌زيستند.
. . . : در اين مقطع مردم به اين باور رسيده بودند كه دعوا چيز خوبي نيست و تاريخ هيچ دعوايي را در آن روزها ثبت نكرده.
سياست: در اين دوره، دو نفر كه بحث‌شان مي‌شد، كاري نمي‌كردند. سلاح آنها داشتن آتو‌هاي سياسي بود. يعني نفر اول مي‌رفت نفر دوم را به دفاتر سياسي آن موقع معرفي مي‌كرد و او را به زندان مي‌انداخت. اگر سر ازدواج بوده، بعد از آزادي نفر اول مي‌مرد و نفر دوم با آن خانم در خوبي و خوشي ازدواج مي‌كرد. همان مقطعي كه از رويش دائم فيلم مي‌سازند.
فحش: هركه دایره‌المعارف فحشش بيشتر بود، براي دعوا قدرتمندتر به ميدان مي‌رفت. طرفين آنقدر به هم فحش مي‌دادند كه از رو بروند. آنوقت‌ها كسي حوصله‌ مجادله فيزيكي را نداشت.
قفل فرمان : چندين سال بعد از ورود خودرو به ايران، سلاح جديدي به ايران پاي گذاشت كه يك عدد قفل بود كه به فرمان بسته مي‌شد. اوايل كاربري سلاحي نداشت اما بعدها تبديل به يك سلاح تمام عيار خياباني شد. البته ازدواج ديگر مبحث اين دعواها نبود! زيرا كسي در خيابان سر ازدواج دعوا نمي‌كند. از مشكلات اين سلاح محدود بودن به دعواهاي خياباني و ابعاد بزرگ آن بود. يعني در دعواي ديگري به‌جز دعواي سر جا پارك نمي‌شد از آن استفاده كرد.
چاقو : سلاحي تيز است كه به تازگي يكي از لوازم شخصي محسوب مي‌شود و داشتن چاقو، لازمه هر جواني است. اگر چاقو نباشد يك پاي دعوا لنگ است. ورود چاقو انقلابي در طريقه دعواها ايجاد كرد زيرا در دوره قبلي نمي‌شد قفل فرمان را جايي برد و در جيب جا نمي‌شد. در دعواهايي كه با چاقو انجام مي‌شود، دعوا به سرعت تمام مي‌شود زيرا يكي از طرفين همان لحظه اول روي ديگري چاقو مي‌كشد و دعوا فيصله پيدا مي‌كند.
از سلاح‌هاي بعدي مي‌توان به اسپري اسيد، سلاح هسته‌اي جيبي، سكوت معنادار، مين
(براي دعواهاي دسته جمعي)، تانك و... اشاره کرد .

ثبت نام و کسب امتیاز

میـــــــــ نسرین ـــــــلاد

اگر تو مرا نبینی من کیستم که ببینم؟
من نیستم که ببینم ، نمی بیننمَم
معشوق جان به بهار آغشته ی منی
اگر تو مرا نبینی من هم نمی بینمم

M!LAD آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
وسایل, ایران, تكاملي, دعوا, سير

كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش