صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > سخت افزار, نرم افزار و برنامه نویسی | Web Design & Programming > اخبار و مــقــالات کامپيوتری > اخبار و مقالات نرم افزاری
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما


ارسال مبحث جدید  پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 04-08-2013   #1 (لينک اين پست)
عضو پرشين سون
 
آواتار شـادروان
 
تاريخ عضويت: Oct 2008
پست ها: 2,846
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 4 بار در 3 پست
چوق: 0
فعاليت Longevity
0/20 19/20
Today پست ها
sssss2846

عکسهای خریداری شده
پيش فرض 50 مثال کاربردی توابع جی کوئری(JQuery)

هر توسعه دهنده ی وب باید با قدرت جاوااسکریپت آشنایی داشته باشد و این که چگونه می توان به وسیله آن صفحات وب را به محیطی تعاملی و راحت برای کاربران تبدیل کرد. برای این منظور می توانیم از کتابخانه های جاوااسکریپت یا همان Javascript Libraries استفاده کنیم که مزیت آن سرعت و سهولت استفاده از این کتابخانه هاست. یکی از بهترین و قدرتمندترین آنها کتابخانه جی کوئری است که در این مقاله تعدادی از توابع این کتابخانه را به وسیله مثالهای کاربردی مورد بررسی قرار می دهیم.
جی کوئری (Jquery) چیست؟

دراصل JQuery یک کتابخانه یا چهارچوب کاری قدرتمند بر مبنای زبان جاوااسکریپت می باشد که قادر است تولید صفحات وب را برای توسعه دهندگان یا برنامه نویسان بسیار ساده کرده و کار با صفحات وب را برای کاربران لذت بخش نماید. از زمان تولد این کتابخانه در سال 2006 تا کنون درحدود 24 میلیون وب سایت از این کتابخانه که براساس آمار سایت Google Trends محبوبترین کتابخانه جاوااسکریپت می باشد، استفاده کرده اند.
Jquery و CSS

استایل ها(Styles) نقش مهمی در نحوه نمایش صفحات وب به کاربران را دارند، JQuery می تواند به ما کمک کند تا بصورت پویا آنها را تغییر دهیم. در ادامه می خواهیم نشان دهیم بوسیله JQuey چگونه می توان کلاسهای استایل هایی را که در داخل CSS تعریف شده اند به یک کنترل روی صفحه وب اضافه یا کم کرد.
.css()

شما می توانید استایل یا قالب سایت خود را بصورت پویا بوسیله تابع .css() جی کوئری تغییر دهید. فرقی نمی کند این استایل ها بصورت inline(در خود فایل html) تعریف شده باشند و یا در داخل فایل css باشند (مثلا font-size, color, background-color,…) یا همان لحظه آنها را ایجاد کنید.
مثال: تغیر رنگ متن و پیش زمینه
Run Demo View Code
مثال: اضافه کردن فایل style به صفحه
Run Demo View Code
.addClass() و .toggleClass()

افزون بر امکانات تابع .css()، می توانید کلاسهای استایل از پیش تعریف شده خود را با استفاده از تابع .addClass() بر روی کنترلهای صفحه اعمال کنید و عکس این عمل با استفاده از تابع .removeClass() قابل انجام است. یعنی شما اگر به یک کنترل کلاسی را اختصاص داده باشید می توانید آن کلاس را برای کنترل موردنظر حذف نمایید.
مثال: اضافه کردن کلاس به کنترل
Run Demo View Code
تابع .toggleClass() می تواند برای حالاتی که شما می خواهید وضعیت روش-خاموش و یا فعال-غیر فعال بر روی کنترلتان اعمال کنید بسیار مفید است. برای مثال زمانی که می خواهید بر روی کنترل تصویر(img) حالت mouseenter(اعمال کلاس css بر روی کنترل) و mouseleave (حذف کلاس از کنترل) ایجاد کنید، کارایی خوبی دارد. به مثال زیر توجه کنید.
مثال: toggle کردن کلاس بر روی کنترل
Run Demo View Code
انیمیشن ها و افکت های بصری Jquery

می توانیم با کمترین تلاشی، افکت ها و انیمیشن های سریع و زیبایی ایجاد کنیم.
.ANIMATE()

تابع .animate() میتواند جهت تغییر مکان و یا تغییر ظاهر کنترلها بر روی صفحه وب در قالب انیمیشن بکار رود. می توانید برای این تابع تنظیماتی بصورت پارامتر ارسال کنید. این تنظیمات شامل موارد زیر می باشد:
  • • تعیین مدت زمان اجرای انیمیشن بر اساس میلی ثانیه
  • • تعیین مدت زمان اجرای انیمیشن با استفاده از کلمات از پیش تعریف شده slow, normal, fast
  • • فراخوانی یک تابع دیگر زمانی که انیمیشن به پایان رسید
نکته: تمام تنظیمات فوق بصورت اختیاری می باشد.
مثال: انیمیشن متن
Run Demo View Code
مثال: انیمیشن اندازه
Run Demo View Code
مثال: انیمیشن حرکت
تابع .animate() دارای قابلیت همزمانی می باشد به این معنی که می توانید در یک لحظه چندین انیمیشن را بصورت همزمان اجرا کنید. همچنین می توانید از تابع .stop() برای قطع کردن انیمیشن استفاده کنید که در مثال زیر قابل رویت است.
Run Demo View Code
SETINTERVAL() و CLEARINTERVAL()

برای اجرای یک کار بصورت خودکار و در زمان مشخص می توان از تابع setInterval() کمک گرفت.
مثال: شمارنده زمان
Run Demo View Code
مثال: ساعت دیجیتالی
Run Demo View Code
SETTIMEOUT() و CLEARTIMEOUT()

همچنین می توانید کاری را با استفاده از تابع setTimeout() به تاخیر بیاندازید، مثلا برای اجرای قطعه کدی باید چند ثانیه منتظر ماند.
مثال: انجام عملی بعد از مدت زمان خاص
Run Demo View Code
.SLIDETOGGLE() و FADETOGGLE()

Jquery انواع مختلفی از توابع toggle را مهیا کرده است که می تواند سهم بسزایی در کاهش مدت زمان کدنویسی داشته باشد زمانی که می خواهیم رویدادهایی را به یک کنترل اختصاص دهیم. برای مثال تابع slideToggle() دو رویداد slideDown() و slideUp() را به کنترل اختصاص می دهد و خودش آنها و نحوه وقوعشان را مدیریت می کند. به مثال زیر توجه کنید.
مثال: ایجاد حالت اسلایدی بر روی کنترل
Run Demo View Code
تابع fadeToggle() بسیار شبیه به تابع slideToggle() عمل می کند با این تفاوت که افکت نمایش آن محو شدن با استفاده از توابع .fadeIn() و .fadeOut() است.
مثال: محو کردن و نمایش یک کنترل
Run Demo View Code
.DELAY()

این تابع بسیار شبیه به تابع .setInterval() عمل می کند.
مثال: ایجاد وقفه بین فراخوانی توابع
Run Demo View Code
JQuery و DOM

DOM(document object model) تمام محتویاتی(متون، تصاویر، دکمه ها و ...) است که در قالب Html بر روی صفحه وب مشاهده می کنید. به وسیله JQuery میتوان عملیات جالبی بر روی کنترلهای DOM در زمان بارگزاری کامل صفحه انجام داد. رویدادی(event) که مشخص میکند DOM بصورت کامل بارگزاری و آماده شده است .ready() نام دارد و راههایی برای فراخوانی آن وجود دارد. در مثالهای زیر به بررسی توابعی که قابلیت تغییر DOM را دارند، میپردازیم.
.CLONE()

این تابع کاربرد بسیار آسانی دارد، می توان به کمک آن از یک کنترل موجود در صفحه یک کپی ایجاد کرد.
مثال: کپی کردن یک کنترل
Run Demo View Code
.HTML() و .TEXT() و .EMPTY()

استفاده از تابع .html() بهترین راه برای گرفتن محتویات یک کنترل است. اگر می خواهید فقط متن داخل کنترل را بگیرید و کاری به تگ های html داخل آن نداشته باشید می توانید از تابع .text() استفاده کنید، که یک رشته متصل از تمام متون داخل کنترل موردنظر را برمیگرداند.این توابع وابسته به browser(برای مثال .html() از خاصیت innerHTML مرورگر استفاده میکند) هستند، بنابراین مقداری که برمیگردانند وابسته به مرورگری است که شما استفاده می کنید.
در مثال زیر از دو تابع .empty() که محتوای یک کنترل را خالی کرده و .prev() که کنترل قبل از کنترل موجود را مشخص می کند، استفاده شده است.
مثال: گرفتن محتویات کنترل
Run Demo View Code
APPEND() و PREPEND() و AFTER() و BEFORE()

تمام توابع فوق محتوایی را به محل موردنظر اضافه می کنند با این تفاوت که محلی که هریک از توابع فوق محتوا را در آن اضافه می کنند متفاوت است و از عنوان هرکدام از آنها مشخص است که چگونه عمل می کنند. به مثال زیر توجه کنید.
مثال: اضافه کردن محتوا به صفحه وب
Run Demo View Code
JQuery و AJAX

جی کوئری شمال مجموعه ای کامل از قابلیتهای کار با Ajax است و این امکان را در اختیار ما میگذارد تا بدون اینکه صفحه دوباره بارگزاری شود، داده هایی را از سرور دریافت کنیم.
$.AJAX()

این تابع تقریبا پراستفاده ترین تابع JQuery است. کار آن بارگزاری داده، محتوا و اسکریپت به داخل صفحه ی وب است بدون اینکه صفحه دوباره بارگزاری(Refresh) شود. از دیگر قابلیتهای این تابع ارسال داده از صفحه به سرور برای ثبت در پایگاه داده می باشد.
تابع $.ajax() تنظیمات زیادی دارد. تیم توسعه ی جی کوئری توابع کوچکتری که تنظیمات کمتری نیز دارند، ایجاد کرده است مانند beforeSubmit(). تا به سادگی قابل استفاده باشند.
نکته: می توانید بوسیله پنل NET افزونه ی Firebug درخواستهای Ajax روی صفحه را مشاهده و تحلیل کنید.
مثال: بارگزاری داده از سرور بوسیله ی جکس
در مثال زیر به کمک تابع ajax محتوا از سه فایل html جداگانه بر روی سرور بارگزاری شده و در هرکدام از پنل های مربوطه قرار میگیرد.
Run Demo View Code
.LOAD()

تابع فوق یک متد کوتاه آژاکسی برای اضافه کردن محتوا به درون یک کنترل بر روی صفحه است.
مثال: گرفتن محتوای html از صفحه ای دیگر
Run Demo View Code
JSONP

تابع $.ajax() خصوصیتی با نام JSONP(JSON with padding) دارد که این امکان را به صفحه می دهد تا بتواند داده ها را از سرور مربوط به سایت های دیگر درخواست کند.
در مثال زیر آخرین تصویر در سایت flicker را که دارای برچسب jquery باشد، برمیگرداند.
مثال: استفاده از AJAX و JSONP برای بارگزاری محتوا از منبع خارجی
Run Demo View Code
می توانید مثالهای فراوان دیگر از JQuery AJAX را در سایت JQuery4u مشاهده کنید.
JQuery و رویدادها(Events)

مدیریت رویدادها در Javascrpt امکانپذیر است اما جی کوئری امکانات بسیار ساده تری برای مدیریت رویدادهای صفحه مهیا کرده است.
.BIND و UNBIND()

تابع .bind() برای اضافه کردن رویداد به کنترل ها بسیار سودمند است. ممکن است دیده باشید که رویداد کلیک را بصورت .click() به یک کنترل اضافه کرده اند. تفاوتی میان استفاده از .click() و .bind(‘click’) وجود ندارد.
تابع .unbind() هم برای حذف رویداد ایجاد شده روی یک کنترل استفاده می شود.
ایجاد رویداد برای div برای زمانیکه کاربر روی آن کلیک کرده با موس را بر روی آن قرار دهد
Run Demo View Code
ایجاد رویداد برای div برای زمانیکه کاربر روی آن دوبار کلیک کرده با موس را بر روی آن قرار دهد
Run Demo View Code
مثال: اجرای یک رویداد زمانیکه کاربر کلیدی فشار دهد
کلیدهای نمایش داده شده در باکس ها فشار دهید.
Run Demo View Code
.LIVE() و .ON() و .OFF()

تابع .live() شبیه به تابع .bind() عمل می کند با این تفاوت که می تواند رویداد را به کنترلی که بعداز بارگزاری کامل صفحه روی آن ایجاد شده، اضافه نماید. اگر صفحه ی وب شما بصورت کامل بارگزاری شده باشد و بعدا بصورت پویا یک تصویر به آن اضافه کرده باشید، نمی توانید بوسیله ی تابع .bind() به تصویر رویداد اضافه کنید زیرا از ابتدا وجود نداشته و بعدا به صفحه اضافه شده است. اما با تابع .live() می توانید به تصویر موردنظر رویداد اضافه کنید.
نکته: در JQuery نسخه 1.7 به بعد .on() و .off() همین وظایف را انجام میدهند.
مثال
Run Demo View Code
.DELEGATE()

این تابع شبیه به تابع .live() عمل می کند با دو تفاوت:
  • سریعتر از تابع .live() عمل می کند.
  • تابع .live() در refresh های صفحه بسیار شکننده است.
مثال: delegate کردن رویدادها برای کنترلهای داخلی
Run Demo View Code
.PREVENTDEFAULT()

تابع فوق برای غیرفعال کردن عملکرد پیش فرض کنترل بکار می رود. Hyperlink ها، میانبرهای صفحه کلید، دکمه های ثبت فرمها و ... از این موارد هستند. مثلا می توان از این تابع برای غیر فعال کردن عملکرد کنترل hyperlink که انتقال به آدرس تعریف شده در href است، استفاده کرد.
مثال: غیرفعال کردن لینک برای رفتن به آدرس تعریف شده آن
Run Demo View Code
.STOPPROPAGATION()

توابع زیادی وجود دارند که شبیه به تابع .preventDefault() عمل می کنند اما با کمی تفاوت. تابع .stopPripagation() از اتفاق افتادن رویداد در کنترلهای والد جلوگیری می کند. لازم به ذکر است که این تابع با تابع .live() کار نمی کند.
مثال: جلوگیری از اجرای رویداد تعریف شده برای کنترل والد در زمانی که کنترل داخل آن کلیک می شود
لینک ها و div ها راکلیک کنید تا مشاهده کنید چه رویدادهایی رخ می دهد
Run Demo View Code
.STOPIMMEDIATEPROPAGATION()

این تابع برای جلوگیری از رویدادهای بعدی است. تمام رویدادها به همان ترتیبی که اضافه شده اند اتفاق می افتند اما بعد از این تابع دیگر رویدادها غیرفعال می شوند.
مثال: جلوگیری از رخ دادن رویدادهای بعدی
لینک ها و div ها راکلیک کنید تا مشاهده کنید چه رویدادهایی رخ می دهد
Run Demo View Code
جستجو، حلقه ها و نتایج ##### شده

JQuery این امکان را میدهد تا به هریک از کنترلهای روی صفحه دسترسی سریع داشته باشیم و همچنین قابلیت جستجوی کنترلها را نیز در اختیارمان می گذارد. این بخش از جی کوئری بسیار وسیع است بنابراین ما بخشی از آنرا که مهمتر است برای شما بیان می کنیم.
$.EACH() و .EACH()

تابع .each() جهت پیاده سازی حلقه ی تکرار روی مجموعه های اشیاء جی کوئری استفاده می شود، درحالی که تابع $.each() یک تابع عمومی تر برای پیاده سازی حلقه ی تکرار هم بر روی اشیاء JQuery و هم بر روی آرایه هاست.
مثال: استفاده از تابع $.each() برای جستجو در مقادیر آرایه
Run Demo View Code
مثال: استفاده از تابع .each() برای جستجو در کنترلهای DOM
مثال زیر تمام تگهای h2 روی این صفحه را یافته و لیست می کند
Run Demo View Code
توابع $.each() و .each() روی مجموعه های متفاوتی مانند کنترلهای DOM، آرایه ها، اشیاء و JSON قابل پیاده سازی هستند.
می توانید مثالهای فراوان دیگر از این توابع را در سایت JQuery4u مشاهده کنید.
$.DATA() و .DATA() و $.HASDATA() و $.REMOVEDATA()

از جی کوئری نسخه 1.4 به بعد این امکان اضافه شد که بتوان از کنترلهای DOM برای نگهداری داده ها استفاده کرد. برای این منظور می توان از دو روش $.data() که کنترل را به عنوان پارامتر دریافت میکند و .data() که مستقیما داده ها را به کنترل متصل میکند، استفاده کرد.
مثال: ذخیره مقادیر در کنترلهای DOM
Run Demo View Code
.MATCH() و .TEST() و :CONTAINS()

مثال: یافتن آدرسهای ایمیل از داخل html
Run Demo View Code
مثال: استفاده از :contains() برای یافتن رشته ای خاص در داخل لیست
Run Demo View Code
.FIND()

تابع .find() برای جستجو در کنترلها و اشیاء جی کوئری بسیار مفید است. این تابع می تواند همراه با توابع .children() (که جستجو را در کنترلهای داخل کنترل موردنظر معطوف می کند) و .parents() (که جستجو را در کنترلهای والد کنترل موردنظر معطوف می کند) استفاده شود.
مثال: یافتن کنترلهای خاص
Run Demo View Code
.FILTER()

تابع .filter() یک مجموعه ازکنترلهای همسان را انتخاب و پیدا کنیم. این تابع زمانی مفید است که بخواهیم بر روی گروهی از کنترلهای با خصوصیت خاص، عملیاتی انجام دهیم. عملیات ##### کردن را می توان براساس نوع کنترل، نام کلاس، مشخصه ی کنترل و غیره انجام داد.
مثال: ##### براساس کنترلهای زیرمجموعه
در مثال زیر استایل پراگرافها را بر اساس محتوای آنها تغییر می دهیم
Run Demo View Code
.SLICE()

تابع فوق کمک میکند تا عمل خاصی را روی مجموعه ی مشخصی از کنترلها انجام دهیم. این تابع دو پارامتر دارد: start و end که شروع و پایان کنترلها در مجموعه را مشخص میکنند.
مثال: انجام عملیات روی مجموعه ای از کنترلها
Run Demo View Code
.PREV() و .NEXT()

این توابع جهت یافتن کنترل قبلی یا بعدی در یک مجموعه از کنترلهای DOM بکار برده می شود.
مثال: ارجاع به کنترل بعدی و قبلی در لیست
Run Demo View Code
$.EXTEND()

جهت ترکیب دو یا چند شیء در داخل یک شیء دیگر یا یک شیء کاملا جدید استفاده می شود.
تغییر عملکرد send در فرم
Run Demo View Code
مثال: تعیین تنظیمات برای یک پلاگین
Run Demo View Code
.SERIALIZE() و .SERIALIZEARRAY()

این دو تابع می توانند مقادیر موجود در فیلدهای فرم را به یک رشته یا آرایه ای از مقادیر تبدیل نمایند.
برای اجرای مثال ابتدا مقادیری را در فرم زیر ئوارد کرده وسپس Run Demo را کلیک کنید

Name

Email

Phone

Message
JQuery is fantastic.


ایجاد آرایه ای از مقادیر فیلدهای فرم
Run Demo View Code
ایجاد یک url همراه با نقادیر فیلدهای فرم
Run Demo View Code

منبع:
[تنها اعضای سايت ميتوانند لينکها را مشاهده كنند برای عضويت در سايت اينجا كليک كنيد]


شـادروان آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
قدیمی 07-07-2018   #2 (لينک اين پست)
عضو پرشين سون
 
آواتار sina11470
 
تاريخ عضويت: Jul 2018
پست ها: 1
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 0 بار در 0 پست
چوق: 52
فعاليت Longevity
0/20 2/20
Today پست ها
ssssssss1

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

با عرض سلام و خسته نباشید قسمت مثال هاتون چیزی برای نمایش وجود نداره اصلاح بکنید ممنون میشم


sina11470 آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
قدیمی 09-25-2018   #3 (لينک اين پست)
Toorjoor
 
آواتار toorjoor
 
تاريخ عضويت: Sep 2018
محل سكونت: esfahan
سن: 22
پست ها: 2
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 0 بار در 0 پست
چوق: 560
فعاليت Longevity
0/20 2/20
Today پست ها
ssssssss2

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

در جی کوئری میتوانید تگهای HTML را انتخاب و به آنها افکت دهید.

تابع پایه در جی کوئری بصورت $(selector).action() میباشد.
یک $ علامت دلار دسترسی جی کوئری را تعریف می کند.
یک (Selector) برای اعمال کوئری به یک المان Html بکار میرود.
یک اکشن جی کوئری بصورت action() رخداد و یا افکتی را به تگ اعمال می کند.

مثالها:
$(this).hide() - تگ حاضر را مخفی می کند.
$("p").hide() - همه تگ های P را مخفی می کند.
$(".test").hide() – همه تگ های دارای کلاس test را مخفی میکند.
$("#test").hide() – تگی را که داری Id=”test” است را مخفی می کند.
نکته :Selector ها در سراسر وب از Css تا جاوااسکریپت از یک قاعده پیروی می کنند و یادگیری یکی از آنها برای تمام پلتفرم های تحت وب کفایت می کند.

رخداد Document Ready
شما ممکن است متوجه شده باشید که در تمام مثال های ما متد های جی کوئری در داخل رویداد document ready قرار داشته اند.

$(document).ready(function(){

// jQuery methods go here...

});

این رویداد امکان اجرای کدهای جی کوئری را بلافاصله بعد از پایان بارگذاری صفحه ممکن می کند.

اگر که سعی کنید کدهای خود را قبل از بارگزاری کامل صفحه به نمایش بگذارید، میوانید با مشکلات زیر مواجه شوید.

کدی را برای مخفی کردن المانی ایجاد کنید ، درحالیکه خود المان هنوز ایجاد نشده است.

کدی برای دریافت سایز عکسی ایجاد کنید، درحالیکه عکس هنوز بارگذاری نشده است.

نکته : در جی کوئری شما میتوانید با خط دستوری زیر به جی کوئری اعلام کنید که پس از بارگذاری کامل صفحه اجرا شود . این کد از کد بالا کوتاه تر است:

$(function(){

// jQuery methods go here...

});

از دستوراتی استفاده کنید که کاربری آن برایتان ساده تر باشد . دستور Document Ready بسیار مفهوم تر از عبارت function میباشد.__________________
دوست داری تور مورد نظرتو سریع و اسان جور کنی؟

آخرین ویرایش توسط Hamed.Hamishe Abi در 09-26-2018
toorjoor آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
قدیمی 09-25-2018   #4 (لينک اين پست)
Toorjoor
 
آواتار toorjoor
 
تاريخ عضويت: Sep 2018
محل سكونت: esfahan
سن: 22
پست ها: 2
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 0 بار در 0 پست
چوق: 560
فعاليت Longevity
0/20 2/20
Today پست ها
ssssssss2

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

در جی کوئری میتوانید تگهای HTML را انتخاب و به آنها افکت دهید.

تابع پایه در جی کوئری بصورت $(selector).action() میباشد.
یک $ علامت دلار دسترسی جی کوئری را تعریف می کند.
یک (Selector) برای اعمال کوئری به یک المان Html بکار میرود.
یک اکشن جی کوئری بصورت action() رخداد و یا افکتی را به تگ اعمال می کند.

مثالها:
$(this).hide() - تگ حاضر را مخفی می کند.
$("p").hide() - همه تگ های P را مخفی می کند.
$(".test").hide() – همه تگ های دارای کلاس test را مخفی میکند.
$("#test").hide() – تگی را که داری Id=”test” است را مخفی می کند.
نکته :Selector ها در سراسر وب از Css تا جاوااسکریپت از یک قاعده پیروی می کنند و یادگیری یکی از آنها برای تمام پلتفرم های تحت وب کفایت می کند.

رخداد Document Ready
شما ممکن است متوجه شده باشید که در تمام مثال های ما متد های جی کوئری در داخل رویداد document ready قرار داشته اند.

$(document).ready(function(){

// jQuery methods go here...

});

این رویداد امکان اجرای کدهای جی کوئری را بلافاصله بعد از پایان بارگذاری صفحه ممکن می کند.

اگر که سعی کنید کدهای خود را قبل از بارگزاری کامل صفحه به نمایش بگذارید، میوانید با مشکلات زیر مواجه شوید.

کدی را برای مخفی کردن المانی ایجاد کنید ، درحالیکه خود المان هنوز ایجاد نشده است.

کدی برای دریافت سایز عکسی ایجاد کنید، درحالیکه عکس هنوز بارگذاری نشده است.

نکته : در جی کوئری شما میتوانید با خط دستوری زیر به جی کوئری اعلام کنید که پس از بارگذاری کامل صفحه اجرا شود . این کد از کد بالا کوتاه تر است:

$(function(){

// jQuery methods go here...

});

از دستوراتی استفاده کنید که کاربری آن برایتان ساده تر باشد . دستور Document Ready بسیار مفهوم تر از عبارت function میباشد.آخرین ویرایش توسط Hamed.Hamishe Abi در 09-26-2018
toorjoor آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
50, مثال, کوئریjquery, کاربردی, توابع, جی


كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمیتوانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمیتوانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمیتوانید ارسال های خود را ویرایش کنید

BB code : فعال
شکلکها : فعال
[IMG] : فعال
HTML : غیر فعال
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال

خط مشی بانک مرکزی
جهت ارسال تاپیک جدید: 100 چوق
جهت ارسال پست: 50 چوق
به ازای هر کارکتر در پست : 1 چوق

تاپیک های مشابه
تاپیک نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرین ارسال
کریسمس در نیویورک R@HAA اماكن ، شهرها و كشورها 0 12-27-2012 03:51 PM
کباب میوه‌جات برای کودکان R@HAA تغذیه کودک 0 06-27-2012 09:26 AM
مجسمه 1001 فروشنده فروشگاه 0 09-19-2010 08:34 PM


زمان محلی شما با تنظیم GMT +3 هم اکنون 04:57 AM میباشد.

Powered by vBulletin .
Copyright © 2019 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.