صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > موضوعات عمومی | PersianSeven General > تالارهای ورزشی > اخبار ورزشی
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما

ارسال مبحث جدید  پاسخ

LinkBack ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 06-24-2015   #731 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

تاريخ عضويت: Oct 2013
محل سكونت: B.I.Khouzestan
اسم واقعی: M!LAD
تشكرها (از ديگران): 9,019
تشكر شده 24,767 بار در 13,462 پست
چوق (ثروتمند شماره 12): 6,202,733
پاداش داده شده 1,085 مرتبه
تاکنون 422 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 837 مرتبه
فعاليت Longevity
6/20 11/20
Today پست ها
ssss35965

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
استقلال تهران بارسلونا ps3
فولاد خوزستان انار ساوه پرشین سون رئیس جمهور محبوب اونورسون(دکتر کریستی)
ماشین کوچولو سبز صنعت نفت گوجه سبز
آلبومهای مندوستان من گروههای من درباره من تقویم علایق من
پيش فرض

آيا بارسلونا نيازمند به پوگبا است؟

در فوتبال مدرن امروزى تنها سطح بازى و كيفيت يك بازيكن معيارى تعيين كننده نيست، بلكه به دلايل اقتصادى و تجارى اين رشته ورزشى، پتانسيل ماركتينگ و جذابيت رسانه اى بازيكنان نيز ارزشى همسان با سطح كيفيت فوتبال و قابليت هاى ورزشى آنها پيدا نموده است.
در خصوص بازيكنى نظير پل پوگبا نيز اين مسئله صادق است، اين هافبك جوان فرانسوى بى ترديد در كنار كيفيت بى نظير و توانايى هايى كه دارد از پتانسيل بالايى در ماركتينگ نيز برخوردار است و به همين دليل باشگاه هاى مطرح اروپايى با پيشنهاداتى وسوسه كننده به دنبال جذب وى هستند. به تازگى اخبارى در مطبوعات اروپايى در اين زمينه منتشر شده كه باشگاه بارسلونا با پيشنهادى يكصد ميليون يورويى خواهان جذب پوگبا از يوونتوس شده است. اما در واقع بارسلونا به پوگبا نياز دارد؟
بسيارى از هواداران اين تيم اسپانيايى با وجود اذعان به كيفيت بالاى پوگبا در اين زمينه هم عقيده هستند كه بارسلونا نيازى به جذب اين هافبك جوان فرانسوى از يوونتوس تورين ندارد. پوگبا در ميان كاتالان ها نيز از طرفداران زيادى برخوردار است و براى يافتن جانشين ژاوى هرناندز در نيوكمپ، همواره نام پوگبا به عنوان گزينه مناسب تر مطرح مى شود، اما ببشتر هواداران كاتالانى معتقد هستند كه بارسلونا در اين پست نيازى مبرم به جذب يك بازيكن با سرمايه گذارى يكصد ميليون يورويى ندارد و از نظر آنها گزينه اى كم هزينه تر نظير ايلكاى گوندوعان نيز مى تواند براى چنين پستى در تركيب بارسلونا مناسب تر باشد، چون بارسلونا در ميانه ميدان خود بيشتر از يك فوق ستاره به بازيكنى باهوش، پويا و پركار نياز دارد و وظيفه خطرآفرينى، گل زنى و ارائه فوتبالى جذاب در اين تيم بر عهده مثلث فرا زمينى مسى، نيمار و سوارز است.
نقش احتمالى پوگبا در بارسلونا
جايگاه اينيستا و بوسكتس در ميانه ميدان بارسلونا نه تنها به دليل موفقيت هايى كه كسب نموده اند، بلكه به خاطر سطح بالاى كيفى آنها تثبيت شده است. اينيستا به ويژه در فصل اخير تا حدودى شيوه بازى خود را تغيير داده و در زمينه مشاركت در كارهاى دفاعى نيز به بازيكن كاملى تبديل شده است، تغيير در شيوه بازى اينيستا و همچنين دنى آلوز و اضافه شدن راكيتيچ تا حدود زيادى سبب كاهش فشار بازى از روى بوسكتس شده و اين مسئله سبب شده تا او به صورت كاملى در بارسلوناى لوئيز انريكه ارزش واقعى خود را به اثبات رساند.
در صورت اضافه شدن احتمالى پل پوگبا به بارسلونا، ايوان راكيتيچ كروات به رقيب اصلى او براى قرار گرفتن در تركيب اصلى تيم بدل خواهد شد كه با توجه به سطح بازى و پتانسيل پل پوگبا، شانس راكيتيچ براى حضور در تركيب اصلى بارسابسيار كاهش مى يابد. خط ميانى آبى انارى ها در زمان سرمربى گرى پپ گوارديولا مهم ترين و تعيين كننده ترين بخش تيم بود، اما در بارسلوناى لوئيز انريكه براى بازيكنان ميانى خود وظيفه اى كاملا متفاوت در نظر گرفته است. مثلث فوق درخشان MSN خود بيشتر موقعيت ها را بر روى دروازه حريف خلق مى نمايد و به همين دليل در اين زمينه از فشار وارد بر خط ميانى تيم به صورت قابل ملاحظه اى كاسته مى شود تا هافبك هاى بارسلونا بيشتر بر روى حفظ تعادل درون تيمى بين فاز تدافعى و تهاجمى و همچنين شركت در كارهاى دفاعى تمركز نمايند.
در چنين سيستمى يكى از نقش هاى اصلى ايوان راكيتيچ پر كردن فضاهاى خالى و منافذ خط دفاعى تيم است، اين هافبك كروات با توجه به قدرت دوندگى، جنكندگى و همچنين قابليت فنى كه دارد نه تنها به خوبى اين وظيفه را در فصل اخير انجام داده، بلكه با كيفيت تدافعى و قابليت فنى كه دارد به جانشين خوبى براى ژاوى هرناندز در ميانه ميدان بارسلونا بدل شده است.
پل پوگبا نيز از كاراكترهاى لازم براى حضورى موفق در بارسلونا و جانشينى ژاوى برخوردار است، او بازيكنى باهوش با قابليت هاى بالاى تدافعى و تهاجمى است، تنها شايد او با توجه به سبك و ايده هاى لوئيز انريكه براى ميانه ميدان، نتواند به طور كامل توانايى هاى خود را در بارسلونا به نمايش گذارد و وظيفه او بيشتر به خاطر تاكتيك تيمى بر روى كارهاى دفاعى متمركز خواهد شد و وى بى ترديد مى تواند انتظارات از خود در اين زمينه را برآورده سازد. حال تنها مشكل اين است كه بازيكنانى به مراتب ارزان تر از يكصد ميليون يورو نيز مى توانند از عهده چنين وظايفى در بارسلونا به خوبى برآيند و بارسلونا نياز به جذب پوگبا با مبلغ ديوانه كننده يكصد ميليون يورو ندارد.

این مطلب توسط sheidabjb لایک شده است
ثبت نام و کسب امتیاز
قدیمی 06-29-2015   #732 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

فعاليت Longevity
6/20 11/20
Today پست ها
ssss35965

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

بندیتو:بارسا به هر قیمتی پوگبا را نمی خرد

آگوستی بندیتو، نامزد انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا، اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات، ‏حاضر نیست به هر قیمتی پل پوگبا، ستاره یوونتوس، را به خدمت بگیرد.‏

به گزارش "ورزش سه"، بندیتو که امید زیادی هم برای پیروزی در انتخابات ندارد، پیش از این اعلام ‏کرده بود که با یوونتوس و پوگبا در مورد انتقال این ستاره فرانسوی به بارسا، مذاکره کرده است. گفته می ‏شود یوونتوس برای این انتقال 80 میلیون یورو می خواهد و پوگبا هم دستمزد سالانه 12 میلیون یورویی ‏طلب کرده است. ‏
این در حالی است که باشگاه های متمول اروپایی حاضرند برای خرید پوگبا مبالغ بالاتر هم بپردازند اما ‏بندیتو تاکید کرد که قصد ندارد وارد چنین رقابتی شود.‏
او به مارکا گفت:" از اعضای باشگاه بارسلونا نمی خواهم هیچ تصمیمی خارج از فعالیت معمول باشگاه ‏بگیرند. ما قانون فرپلی مالی را نقض نمی کنیم. ما معامله های 200 میلیون یورویی انجام نمی دهیم."‏
اتفاقاتی که در مورد انتقال نیمار رخ داد، وجهه باشگاه بارسلونا را خدشه دار کرد و بندیتو قول داد در ‏صورت انتخاب، شفافیت بیشتری در نقل و انتقالات داشته باشد:" برای باشگاه بد بود که این انتقال به ‏خوبی انجام نشد و ما اکنون عواقب دراماتیک آن را می پردازیم."‏

M!LAD آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
کاربر زير از M!LAD بخاطر پست مفیدش تشکر کرده است
sheidabjb (06-30-2015)
قدیمی 07-07-2015   #733 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

فعاليت Longevity
6/20 11/20
Today پست ها
ssss35965

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

اختصاصی بارسا نیوز | در ادامه مصاحبه رئیس باشگاه اتلتیکو مادرید یعنی انریکه کرزو را باهم میخوانیم وی در این مصاحبه در مورد توران خرید جدید بارسا صحبت کرد.

انریکه کروز مدیر باشگاه اتلتیکو مادرید بعد از پیوستن ستاره ترک تبار تیم خود یعنی آردا توران به بارسلونا در مصاحبه با RAC1 در مورد آردا توران گفت او یک بازیکن بزرگ و یک دوست بسیار خوب برای ما بوده و من به او تبریک میگویم که به بهترین باشگاه جهان ملحق شد او یک رهبر است و من مطمئن هستم که در بارسا میتواند موفق باشد.

آردا پیشنهاد های خوبی هم از چلسی و پاریسن ژرمن داشت اما او حتی حاضر به فکر کردن در مورد این پیشنهادات نبود و تنها میخواست به بارسلونا ملحق شود او به من گفته بود که اجازه خروج من را صادر کن چون من میخواهم فصل بعد در بارسا بازی کنم و حضور در بارسا آرزوی من است.

sheidabjb (07-09-2015)
قدیمی 08-12-2015   #734 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

فعاليت Longevity
6/20 11/20
Today پست ها
ssss35965

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

وقتی حرف از پرورش استعداد به میان می آید ، لاماسیا ، اولین واژه ای است که در ذهن نقش می بندد. آکادمی باشگاه بارسلونا که نقشی اساسی در موفقیت های این تیم داشته است با معرفی بهترین و باکیفیت ترین استعداد ها به دنیای فوتبال نه تنها تیم اصلی بارسا را تقویت کرده، بلکه موجب رشد فوتبال شده است…

یکی از استعداد های نابی که این آکادمی به دنیای فوتبال معرفی کرده ، سرجی سمپر جوان است. این هافبک 20 ساله که فصل گذشته اولین بازی رسمی اش برای بارسا را مقابل آپوئل در لیگ قهرمانان انجام داد ، به تازگی پیشنهاد های مختلفی از تیم هایی همچون آرسنال ، پورتو و… دریافت نموده است. در این مقاله میخواهیم نگاهی بندازیم به روند صعودی این استعداد جوان ، تا دریابیم آیا بارسلونا میتواند برای تقویت خط هافبک خود از سمپر 20 ساله استفاده کند؟

سمپر در ۲۰ ژانویهٔ ۱۹۹۵ چشم به جهان گشود. زادگاه این بازیکن بارسلونِ اسپانیا بود ، برای همین خیلی زود و در 6 سالگی به کمک خانواده اش ، به لاماسیا راه یافت. وی از همان کودکی جنگنده اما باهوش بازی میکرد و در نقش دفاع وسط بازی های بی نظیری در آن سن انجام میداد. در 12 سالگی ، مربی تیم نونهالان بارسا با تغییر پست او به هافبک تدافعی باعث رشد فوتبالی وی شد. سمپر در پست هافبک دفاعی درخشید و توانست بازیکنی ثابت در تیم نونهالان بارسلونا شود.

کم تر از 3 سال بعد ، سرجی سمپر 15 ساله به تیم ملی زیر 16 ساله های اسپانیا دعوت شد و توانست 6 بازی ملی را به نام خود ثبت کند. با بازی های چشم نوازش چه در بارسا و چه در تیم ملی اسپانیا ، خیلی زود به یک رده ی بالاتر یعنی تیم ملی زیر 17 ساله های اسپانیا راه پیدا کرد و با انجام 8 بازی و 2 گل زده یکی از موفق ترین هافبک های تدافعی در آن سن ، نام گرفت. البته سمپر در این سال ها ، گاهی در پست هافبک هجومی نیز به بازی گرفته می شد و با پاس های دقیق و بی نقص خود همگان را به تعجب وا می داشت.
وی در همان سال بالاخره به تیم بارسا ب راه یافت و در عرض چند هفته توانست توانایی هایش را به Andreu Plaza ، مربی وقت بارسا ب ، اثبات نماید و 34 بازی از 42 بازی فصل را به میدان برود.

سرجی سمپر سال بعد را نیز در بارسا ب ماند و توانست در 40 بازی از 42 بازی ممکن به میدان برود و با ثبت رکورد 89.27 پاس صحیح ، لقب ” بوسکتس دوم ” را از آن خود کند.
البته ویژگی هایی مانند قدرت حفظ توپ بالا، بازیسازی قوی ، ارسال پاسهای کلیدی و تکنیک بالا، او را تا حدودی از بوسکتس متمایز کرده است.
این بازیکن جوان در فصل گذشته با بازی مقابل آپوئل قبرس طعم بازی در لیگ قهرمانان اروپا را نیز چشید. البته در طول فصل بازی دیگری به او نرسید و مجبور شد به بارسا ب باز گردد.

اما پس از پایان فصل ، انریکه تصمیم به دعوتِ سرجی سمپر به تور پیش فصل آمریکا گرفت. و به نظر میرسد وی فصل بعد را در تیم اصلی بارسلونا توپ خواهد زد.

خوشبختانه یا متاسفانه ، سرجی سمپر جوان رقیبِ سرسختی همچون بوسکتس را روبروی خود می بیند و به دلیل سبک بازی اش که تلفیقی کم رنگ از بوسکتس و ژاوی است ، باید متمایل به پست ژاوی از او بازی گرفته شود . در غیر این صورت حالا حالاها سمپر را در تیم اصلی بارسلونا نخواهیم دید..

sheidabjb (08-15-2015)
قدیمی 08-23-2015   #735 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

فعاليت Longevity
6/20 11/20
Today پست ها
ssss35965

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

از ساعت 21:00 امشب به وقت تهران شاگردان لوئیز انریکه مدافع عنوان قهرمانی رقابت های لالیگا در نخستین دیدار خود در این فصل در استادیوم سن مامس به مصاف تیم آماده اتلتیک بیلبائو رفتند.
مسابقه بر خلاف بازی 9 روز پیش دو تیم در این ورزشگاه بسیار آرام و حتی کسل کننده آغاز شد. آبی اناری ها با حضور بازیکنان ثابت خط میانی خود برای رهایی از فشار اولیه بیلبائو به حفظ توپ پرداخته و سعی در خسته کردن حریف کردند. اتفاقی که تا حدودی در آنجام آن موفق بوده، اما باعث مشاهده یک بازی سرد و کسل کننده برای هواداران شدند تا در تنها اتافق مهم بازی در 30 دقیقه ابتدایی تنها بتوان به مصدومیت دنی آلوز مدافع راست بارسا که چهارمین دفاع کناری مصدوم بارسا به شمار می آید و جانشینی اش با سرجی روبرتو جوان اشاره کرد.

با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی اما بارسا کمی رو به جلو تر حرکت کرد و پس از یک صحنه مشکوک به پنالتی که داور از آن گذشت، این بار در یک صحنه که زیاد هم پنالتی نبود صاحب موقعیت عالی گلزنی شد کهه گورکا ایرایزووز آماده با واکنش عالی خود توانست پنالتی لئو مسی به گوشه دروازه راه مهار کرده تا 45 دقیقه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.

شرح گل های بازی
دقیقه 54 (0-1، سوارز): سانتر عالی آلبا را سوارز با ضربه سرضرب و بی نقص خود به مرکز دروازه ایرایزوز فرستاد.

ترکیب دو تیم و آمار نهایی بازی

sheidabjb (08-24-2015)
قدیمی 03-28-2016   #736 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

فعاليت Longevity
6/20 11/20
Today پست ها
ssss35965

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

بگیریستین به یاد می‌‌آورد که:" کرایوف از هیچ چیز نمی‌‌ترسید"
بازیکنان مربی‌ هلندی اما شدیدا می‌‌ترسیدند. حداقل قبل از اینکه ترسشان را بریزاند، آنها شدیدا ترس را حس می‌‌کردند. بگیریستین ادامه می‌‌دهد:
" وقتی‌ شک می‌‌کنید، به دامن عدد پناه می‌‌آورید. برای کرایوف اما اینگونه نبود. برای او، همیشه جواب حمله بیشتر بود. ۳ مدافع که یکی‌ از آنها رونالد کومان بود. بدون مدافع گوش. در مورد هافبک ها، هر وقت می‌‌توانست بازی را هجومی تر می‌‌کرد. وقتی‌ به ما گفت که می‌‌خواهد چه کار کند، همه داد زدیم مگه عقلتو از دست دادی!؟"
پس بازیکنان به چه دلیل متقاعد می‌‌شدند؟ بگیریستین می‌‌خندد و جواب می‌‌دهد:
"به خاطر اینکه او یوهان کرایوف بود!"
و یوهان کرایوف یعنی‌ همه چیز. شاید هیچکس اندازه وی فوتبال مدرن را تغییر نداد؛ در بارسلونا قطعا هیچکس مانند وی نیست. در آنجا او مدافع ایمان فوتبالی شد. مردی که باشگاه را زیر و رو کرد آن هم نه یک بار بلکه دو بار. برای همیشه. کارش فراتر از این بود که بگیریستین بتواند درک کند چون آنها فقط انقلاب اول او را دید‌ند. کرایوف به بارسلونا هویت جدید داد. یک همبستگی‌ ورزشی که ریشه‌های اجتماعی باشگاه را قوی تر می‌‌کرد.

ما پیشا کرایوف و پسا کرایوف داریم. به عنوان بازیکن پس از ۱۴ سال آنها را قهرمان لیگ کرد. به عنوان مربی‌ برای اولین بار آنها را قهرمان اروپا کرد. جای پای او در بارسلونا شفاف و مشخص است. سرشار و حاضر و زنده. قبل از ۱۹۹۰ بارسلونا تنها ۱۰ بار قهرمان لیگ شده بود و قهرمانی اروپا را هرگز تجربه نکرده بود، بعد از وی، آنها ۱۳ بار قهرمان لیگ شدند و ۵ بار قهرمان اروپا. ولی‌ اهمیت وی به جام‌ها نیست، اهمیت وی فراتر از نتایج در فلسفه و هویت باشگاه است. بردن هم بله. بردن هم تاثیر گذار بود.
کرایوف بازیکن، سال ۱۹۷۳ آمد و کرایوف مربی‌ ۱۹۸۸. بارسلونا بعد از او هیچگاه مثل گذشته خود نبود. او دو بار از باشگاه رفت اما او واقعاً نرفته بود. پپ در موردش می‌‌گوید:
"هیچ چیز در فوتبال به استعداد و کاریزما کرایوف نمی‌‌رسد."
خود کرایوف می‌‌گوید:
"به بازیکنان گفتم نترسید. اگر ایده‌ای دارید، اجرا کنید. اگر هم خراب کردید، نگران نباشید."
کرایوف، قهرمان ۳ باره اروپا، بهترین بازیکن کره زمین، با استعداد‌ترین بازیکن توتال فوتبال هلند، می‌‌توانست به رئال مادرید برود اما نرفت. شاید به خاطر اینکه آژاکس از قبل وی را به رئال مادرید فروخته بود. کرایوف می‌‌گوید:
"بهشان گفتم که کارشان اخلاقی‌ نیست. تهدید کردم که بازنشست می‌‌شوم اگر به بارسلونا نروم. چون رینوس میشل و باکینگهام را در آنجا می‌‌شناختم و به آنها قول داده بودم."
او گران‌ترین خرید تاریخ بارسلونا شد اما این معامله برای بارسلونا سودی بسیار بالاتر داشت. در فصل ۱۹۷۳/۱۹۷۴ در اولین فصلش لالیگا را برد. ممنوعیت خرید بازیکن خارجی‌ سرانجام برداشته شده بود و در اکتبر ۱۹۷۳ او اولین بازی‌اش را مقابل گرانادا انجام داد. بارسلونا از آخر چهارم بود. در ۷ بازی لیگ تنها ۲ بار برده بودند و از جام یوفا هم حذف شده بودند. یک روزنامه خرید جدید را در لباس راه راه نشان می‌‌داد و یک یقه بسیار بزرگ و ژاکتی که روی دوشش بود. روی تیتر امده بود:
"کرایوف؛ تنها امید برای مقابله با هرج و مرج"
تیتر راست می‌‌گفت. آنها بعد از ۱۴ سال قهرمان لالیگا شدند و هم تیمی‌های کرایوف می‌‌گویند بارسلونا داشت فراموش می‌‌شد که خبر رسید؛ کرایوف آمد.
در آخر فصل بارسلونا اولین قهرمانی لیگ خود را پس از سال ۱۹۶۰ به دست آورده بود. آنها با کرایوف در ۲۲ بازی شکست نخوردند و ۲ شکست بعد از آمدن وی مربوط به بازی‌های آخر فصل می‌‌شد که قهرمانی مسجل شده بود. این تنها لیگی بود که او برد اما تاثیر او در آن لیگ الان کاملا برجسته است. او آن زمان هنوز مربی‌ نشده بود و تنها "کرایوف" بود.
مانوئل آسنسی هم تیمی وی می‌‌گوید:
"کرایوف بازیکنی بی‌ نظیر بود. یک برنده. تغییر ذهنیتی او عجیب بود. شبیه این بود که داشتیم غرق می‌‌شدیم و او ما را از آب بیرون کشید."
خود کرایوف می‌‌گوید:
"بارسلونا دائم به زیر مادرید بودن فکر می‌‌کردند. همیشه فکر می کردیم ما قربانی هستیم اما قربانی در کار نبود. به آنها گفتم که بگذارید به خودمان فقط نگاه کنیم و آنها هر کاری دوست دارند بکنند. ما می دانیم چه می‌‌خواهیم."
او می‌‌دانست چه می‌‌خواهد. سبک بازی تعریف شده بود و وی به آن سبک چه به عنوان بازیکن چه به عنوان مربی‌ وفادار باقی‌ ماند. رکساچ می‌‌گوید تغییرات بعد از آمدن وی "تند و انقلابی" بود. وی توضیح می‌‌دهد:
"فوتبال آن زمان اینطور بود که می‌‌رفتیم داخل زمین و داد می‌‌زدیم ` خوب بچه ها، بجنبید. یالله `. این تمام تاکتیک ما بود. هیچکس حریف را مطالعه نمی‌‌کرد. فقط دعوا، دویدن و پرش بود. بعد از آمدن او اینگونه شد ` نه. بیاید فوتبال بهتری بازی کنیم ` ".
کرایوف مسری بود. نماینده یک چرخش بزرگ در بارسلونا، نه تنها در زمین که بیرون از زمین. آسنسی می‌‌گوید:
"با کرایوف، همه چیز تغییر کرد. هم باشگاه، هم تیم. فقط ورزش نبود. جامعه هم بود."

خود کرایوف می‌‌گوید:
"به من می‌‌گفتند که سخت گیرم اما نبودم. من از نسل بعد از جنگ هستم. سال ۴۷ متولد شده بودم و تمام هم نسلان من مشغول تغییر سنت بودند، به عنوان مثال گروه بیتلز، همه آن مردمان. همیشه می‌‌خواستم نو شویم. چالش داشته باشیم."
او نو بود و متفاوت. خوان لاپورتا که بعد‌ها رئیس باشگاه بود در آن زمان ۱۱ سال داشت و موهایش را مثل کرایوف اصلاح می‌‌کرد. لاپورتا می‌‌گوید:
"اگر دوباره متولد شوم، دوست دارم پپ گواردیولا شوم. فقط به خاطر اینکه دیگر حتی به خودم اجازه نمی‌‌دهم که بخواهم مثل کرایوف شوم. در مورد او یک چیز عجیبی‌ بود که شدیدا جذاب بود. هنری بود، غیر متعارف، فوتبالیستی عالی‌. حتی انهایی که فوتبال دوست نداشتند هم او را دوست داشتند."
رکساچ می‌‌گوید:
یادم می‌‌آید جاهای مانند بورگوس، سانتاندر و گرانادا حتی بازیکنان خودی را هو می‌‌کردند اگر روی کرایوف خطا می‌‌کردند. این اولین باری بود که آنها کرایوف را می‌‌دید‌ند و نمب خواستند که مدافعان مرکزی تیمشان این منظره جذاب را خراب کنند. در پیروزی ۵-۰ برابر رئال مادرید در سال ۱۹۷۴، آغاز مدل جدید بارسلونا بود. تیم آنها بوتراگوئنو داشت که هوادار رئال بود و بعد‌ها اسطوره باشگاه شد. کسی‌ که اعتراف می‌‌کند کرایوف اسطوره وی بوده است."
کرایوف نفس گیر بود. بازی را جوری در دستش می‌‌گرفت که بعد از بازی از او سمبل های اجتماعی سیاسی می ساختند. بر خلاف مخالفت ماموران، او اصرار داشت که اسم پسرش جوردی باشد. یک قدیس کاتالونیایی. وی می‌‌گوید:
"آن اسم را دوست داشتم( زیرکانه می‌‌خندد). چرا اجازه ندهند. من هلندی هستم اما دوست دارم پسرم را جوردی صدا کنم."
تصمیمات کرایوف متفاوت بود:
بهتر است به خاطر ایده‌های خودتان زمین بخورید تا ایده یک نفر دیگر."
کرایوف اما زیاد زمین نخورد.
وقتی‌ ۱۹۸۸ مربی‌ بارسلونا شد، بارسلونا در چاهی از بدهی غرق بود. نتایج افتضاح بودند. شکل بازی تیم از آن بد تر. اتمسفر باشگاه دردناک بود و حاضران ورزشگاه کم. رابطه نونز رئیس باشگاه و پوخول رئیس کاتالونیا شکراب بود. کمی‌ طول کشید اما او هویت بارسلونا را دوباره برگرداند. او ریسک کرد و جواب گرفت.

میشل لادروپ از کرایوف می‌‌گوید:
"ایده متفاوتی بود. کرایوف تنها کسی‌ است که از تاکتیک های حرف می‌‌زند که شما به عمرتان نشنیدید اما می گویید ` آهان. گرفتم ` . شاید منطقی‌ باشد اما ۹۰% از مربیان آن را نمی‌‌گفتند. کرایوف همه ما را درگیر کرده بود. تیم‌های قبل از کرایوف متفاوت بودند."
زیرا نظر کرایوف آنها ۴ لیگ بردند. قهرمان اروپا شدند آن هم در ومبلی در می ۱۹۹۲. کرایوف بعد‌ها با رکساچ در افتاد اما آن شب، هم بازی قدیمی‌ وی دستیار او بود. رکساچ می‌‌گوید بردن آن جام "رهایی" بود. شکست‌های تاریخی‌ آنها به پایان رسیده بود. خیلی‌‌ها منتظر بودند گند بزنند اما وی می‌‌گوید آن برد شروع دوباره زندگی‌ بود."
مور، فرزند فیزیوتراپ قبلی‌ باشگاه که خانواده اش ۶۰ سال در باشگاه خدمت کردند می‌‌گوید:

"مسئولیت مانند کوهی روی دوش ما بود و بعد از بردند، احساس پیروزی در تک تک سلول های ما بود. قبل از آن درگیری، ترس و تنش بود چون بازیکنان خواستند بزرگترین بازی عمرشان را انجام دهند. بزرگترین بازی بارسلونا. کرایوف در آخر یک پایان معروف داشت ` Salid y disfrutad `. برید تو زمین و از بازی لذت ببرید."

sheidabjb (03-30-2016)
قدیمی 03-09-2017   #737 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

فعاليت Longevity
6/20 11/20
Today پست ها
ssss35965

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

نیمه شب چهارشنبه به وقت نوکمپ

فینال لیگ قهرمانان 1999 همین جا برگزار شده بود. در همین استادیوم. برابر همین سکوها. همان شبی که بایرن مونیخ با یک گل از منچستر یونایتد جلو بود و عقربه ساعت جلو می رفت و جلو.
به گزارش "ورزش سه"، حمیدرضا صدر به سایه روشن های پیروزی 1-6 بارسا در لیگ قهرمانان برابر پاری سن ژرمن و صعود با نتیجه 5-6 طی دو دیدار پرداخته. دیداری برای تکرار نشدن...
واژه اسپانیایی
حالا یک واژه اسپانیایی را از فرط تکرار در متون اسپانیایی فراگرفته ایم: " Remontada " را. واژه ای به مفهوم "جبران کردن" را، به معنی "بازگشتن به بازی" را.
نبردهای نفس گیر
این دیدار را کنار نبردهای فراموش نشدنی مان قرار داده ایم. نبردی یادآور محض نمونه رویارویی ایتالیا 4 آلمان غربی 3 در جام جهانی 1970 یا لیورپول 3 - 3 میلان در فینال لیگ قهرمانان 2005 ... منتهی قصه نبرد بارسا - پاری سن ژرمن 2017 در دو پرده اجرا شد. پرده پاریس، پرده بارسلونا، نمایش طولانی طی سه هفته و 95 دقیقه.
از رویا تا کابوس و برعکس
بارسلونا بهترین بازی اش را ارائه داد؟ البته که خیر... پاری سن ژرمن بدترین بازی اش را انجام داد؟ البته که بله... هر دو تیم تاریخ ساز شدند، ولی با ترکیبی به کلی وارونه. با تراژدی پایانی برای پاریسی ها.
قصه گل ها
یک گل طی 40 دقیقه اول و سه گل طی 7 دقیقه آخر... یک گل به خودی + دو گل با ضربه پنالتی + یک گل با ضربه آزاد + ضربه ایستگاهی که به گل ششم منجر شد.هم مسی گل زد، هم سوارز و هم نیمار. گل نیمار با نواختن ضربه آزاد هم بهترین گل بود و هم کلیدی ترین گل که نتیجه را 1-4 کرد. نیمار با خونسردی و صلابت و هنرش در شبی که سوارز و مسی محو شده بودند دوباره نور امید را به بارسای خموده بازگرداند. پرده آخر به سرجیو روبرتو که تیر خلاص را شلیک کرد تعلق داشت. سرجیو که چهارده دقیقه به پایان جای رافینیا وارد میدان شده بود. سرجیو که اولین بار بود در این فصل دروازه ای را می گشود. سرجیو که پیش از آن فقط پنج گل برای بارسا زده بود.
نوکمپ
فینال لیگ قهرمانان 1999 همین جا برگزار شده بود. در همین استادیوم. برابر همین سکوها. همان شبی که بایرن مونیخ با یک گل از منچستر یونایتد جلو بود و عقربه ساعت جلو می رفت و جلو. آن شب ضربه کرنری ارسال می شد و پیتر اشمایکل سنگرش را ترک کرد و جلو آمد. جلو آمد و زمینه ساز گل تساوی بخش تدی شرینگهام شد. این جا مارک تراشتگن دروازه اش را ترک کرد. ترک کرد و زمینه ساز گل ششم شد.
معمای پاریسی
پاریسی ها در زمین بارسا به پرس روی آوردند؟ خیر. عقب نشسته و حلقه دفاعی آهنینی تشکیل دادند؟ خیر. بی پروا و غریزی حمله کردند؟ خیر. وقت گذرانی کردند؟ خیر. ورود کرایچوویاک جای میونیر در دقیقه 90 زمانی که آنها هنوز تیم صعود کننده بودند چیزی را تغییر داد؟ خیر...
تراژدی
دوربین های تلویزیونی پس از گل ششم بارسا به شادی کاتالان ها قناعت نکرد و چهره اونای امری را نشانه رفت. چشمان مات شده پاریسی ها را. گریه شادی بارسلونایی ها را. می گویند تراژدی برخلاف کمدی کشمکش میان خدایان و یا شاهان و شاهزادگان است. می گویند مضمون تراژدی تقدیر و ناتوانی انسان در مقابل اراده خدایان است. ارسطو رویکرد تراژدی را ایجاد ترس و ترحم در بیننده توصیف کرده... تماشای چهره دژم و مات زده امری آسان نبود. تیمی که در خانه 16 شوت روانه دروازه بارسا کرد و چهار گل زده بود سقوط کرده بود. کاوانی و دی ماریا که می توانستند با زدن گل دوم همه چیز را تمام کنند، گل دوم را نزده بودند. پاریسی ها سه گل از دقیقه 88 تا 95 دریافت کرده بودند. پیش از آن مارکو وراتی و مارکینیوس توپ را طی گل اول سوارز از دست دادند و مارکینیوس در به ثمر رسیدن گل دوم اهمال کرد و میونیر ضربه پنالتی سوم را تقدیم کرد. غیبت تیاگو موتا باهوش ترین و باتجربه ترین بازیکن پاری سن ژرمن بدل به ضربه مهلکی شده بود. رابیوت 21 ساله که جای موتا بازی می کرد دیدار رفت را با صلابت سپری کرده بود، ولی نه در بازی برگشت، نه در نوکمپ، نه در این شب مصیبت بار. او را در همه صحنه ها تحت فشار دیدیم، همیشه دستپاچه، همیشه آشفته.
روزنامه های اسپانیایی
آنها طی سه هفته اخیر او را شکنجه داده بودند. مجبورش کرده بودند اعلام کند در آخر فصل جدا خواهد شد. نوشته بودند "...بارسلونا فقط در میدان مغلوب نشد، آنها هویت شان را در دستان لوییز انریکه از دست داده اند. تیم درمانده ای شده اند، چه ذهنی و چه جسمی و چه احساسی". نوشتند "... بارسلونا فقط لیگ قهرمانان را از دست نداد، بارسا، بارسلونا را از دست داد"... انریکه از آنها انتقام گرفت. با قصه ای یادآور افسانه سیندرلا. حالا شادی بی حصر انریکه را پس از گل ششم را کنار شادی فراموش نشدنی پپ گواردیولا پس از گل اینیستا در دقیقه 93 نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال 2009 برابر چلسی در استمفورد بریج قرار داده ایم. برای همیشه.
برنامه فشرده
هفت بازی طی 25 روز یعنی یک بازی در کمتر از هر 4 روز. بارسا از 11 فوریه تا 8 مارچ برابر آلاوز، پاری سن ژرمن، لخانس، آتلتیکو، خیخون، سلتا ویگو و پاری سن ژرمن به میدان رفت. 27 گل زد و 7 گل خورد.
این دو شب
22 گل در چهار دیدار لیگ قهرمانان طی دو شب متوالی بین غول های اروپا ردوبدل شد: بارسلونا 6 پاری سن ژرمن 1، آرسنال 1 بایرن مونیخ 5، ناپولی 1 رئال مادرید 3، بوروسیا دورتموند 4 بنفیکا 1... آن هم در عصر مربیان حاکمیت مصلحت گرا و نتیجه گرایی مثل مورینیو و کونته و آنچلوتی. آن هم در سایه محافظه کاری دیدارهای یورو 2016 و قهرمانی از نوع پرتغال.
حمیدرضا صدر

sheidabjb (03-11-2017)
قدیمی 03-23-2018   #738 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

فعاليت Longevity
6/20 11/20
Today پست ها
ssss35965

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

گزارش "ورزش سه"، مسی که در 13 سالگی به آکادمی نوجوانان بارسا، لاماسیا پیوست، از سال 2004 برای تیم اول این باشگاه بازی می کند و به همه افتخارات ممکن از جمله 5 توپ طلای بهترین بازیکن دنیا، رسیده است.

پیکه که از زمان نوجوانی در کنار مسی حضور داشته و یک دهه در کنار او در تیم اول بارسا بازی می کند، در سایت پلیرز تریبون نوشت:" مردم از من می پرسند که بازی کردن در کنار مسی برای این همه سال چطور است. اگر بخواهم در یک جمله توضیح بدهم باید بگویم او یک غیرزمینی است. او از یک سیاره دیگر آمده است.

او تنها بازیکنی است که می توانم اولین بازی اش را به یاد بیاورم، وقتی که 13 ساله بودیم و با خودم گفتم:" اوه، این بچه از جای دیگری آمده است. او انسان نیست. او یک قاتل است. او بزرگترین بازیکنی است که من دیده ام.

مردم از من می پرسند:" شگفت انگیزترین چیزی که من از مسی در زمین دیده ام، چیست؟" آنها انتظار دارند که من در مورد دریبل زدن سه مدافع صحبت کنم. باور کنید من داستان های زیادی در این مورد دارم.

اما چیزی که باعث می شود او را از یک سیاره دیگر بدانم، کاری است که او بدون توپ انجام می دهد. شاید شما نتوانید آن را در تلویزیون ببینید اما من در زمین می توانم ببینم."

sheidabjb (10-18-2018)
قدیمی 10-18-2018   #739 (لينک اين پست)
عضو پرشين سون

آواتار sheidabjb

تاريخ عضويت: Nov 2013
محل سكونت: اصفهان
اسم واقعی: شيدا
تشكرها (از ديگران): 17,093
تشكر شده 5,617 بار در 3,372 پست
چوق (ثروتمند شماره 13): 5,137,910
پاداش داده شده 594 مرتبه
تاکنون 113 مرتبه با چوق تشکر کرده
تشکر شده با چوق 256 مرتبه
فعاليت Longevity
0/20 11/20
Today پست ها
sssss9144

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
سپاهان پرسپولیس تهران بارسلونا
پيش فرض

26مهر 1397َ
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رادیو کادناسر اسپانیا مدعی شده که امکان دارد باشگاه بارسلونا برنامه خود برای پس گرفتن نیمار از پاری‌سن‌ژرمن را جلو بیندازد.
طبق ادعای این شبکه، یکی از گزینه‌های باشگاه بارسلونا در حوزه نقل و انتقالات، خرید نیمار در سال 2020 با رقمی پایین‌تر از 200 میلیون یورو است و این باشگاه اطمینان دارد که ستاره برزیلی سابقش ظرف دو سال دیگر و شاید زودتر از آن هم پارک دو پرنس را ترک کند.
خروج نیمار از پاری‌سن‌ژرمن با توجه به قرارداد 222 میلیون یورویی که او تابستان سال 2017 با پاری‌سن‌ژرمن بست و موضع سفت و سخت باشگاه فرانسوی درباره فروشی نبودن این بازیکن برزیلی خیلی بعید به نظر می‌رسد اما طبق ادعای کادناسر، باشگاه بارسلونا معتقد است که نیمار با PSG توافقی حاصل کرده که به او اجازه می‌دهد تابستان سال 2019 با پرداخت شدن 220 میلیون یورو به قهرمان فرانسه، این تیم را ترک می‌کند. در صورتی که هیچ باشگاهی حاضر نشود چنین رقمی را بابت خرید نیمار بپردازد، او می‌تواند با رقمی کمتر از 200 میلیون یورو پاری‌‌سن‌ژرمن را در تابستان سال 2020 ترک کند.
چندی پیش نشریه موندودپورتیوو کاتالونیا در گزارشی مدعی شده بود که نیمار از رفتن از بارسلونا پشیمان شده و این موضوع را به اطلاع مدیران این باشگاه رسانده است و به آنها گفته که خیال برگشتن دارد. این نشریه حتی مدعی شده است که نیمار تابستان امسال در سفری که به بارسلونا داشته، در حضور یکی از مدیران باشگاه بارسلونا و در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بوده از اشتباه بودن تصمیمش برای ترک نوکمپ گفته و از او خواهش کرده راهی برای برگشتنش به جمع آبی‌و‌اناری‌ها پیدا کند.

این مطلب توسط M!LAD لایک شده است

M!LAD (10-19-2018)
قدیمی 03-17-2019   #740 (لينک اين پست)
سوپر مدير سايت

آواتار M!LAD

فعاليت Longevity
6/20 11/20
Today پست ها
ssss35965

ويترين جوايز

عکسهای خریداری شده
پيش فرض

بارسلونا با پیروزی 1-0 در مقابل رئال مادرید، هم آمار حیرت انگیزش در سانتیاگو برنابئو را بهبود بخشید و هم تاریخ ال کلاسیکو را به سود خود عوض کرد. یک بار دیگر. بارسای نسل مسی و یاران سانتیاگو برنابئو را به استادیوم مورد علاقه خودشان تبدیل کرده‌اند تا تاریخ سازی کنند. تنها گذشت زمان و آیندگان می‌توانند ابعاد واقعی کاری که نسل مسی در سالیان اخیر در مصاف با رقیب سنتی بارسلونا آن هم در سانتیاگو برنابئو انجام داد را درک کنند. اگر روزی خورخه والدانو از ترس حریفان برای قدم گذاشتن در برنابئو حرف می‌زد، این بارسلونا با اسطوره‌هایی چون مسی، پیکه، بوسکتس و بقیه داستان را به کلی عوض کردند. اتفاقات هفته اخیر ثابت کرد که حالا این مادرید است که از میزبانی از بارسلونا می‌ترسد.
مسی این را وعده داده بود. در اولین بردش در برنابئو که بعدها به سیزده رسید. برای مقایسه کافی است بدانیم بارسا تا قبل از ظهور مسی، تنها 13 بار در خانه رئال مادرید پیروز شده بود. حالتی نمادین و جالب دارد که بارسا درست در هفته‌ای که برنابئو را دو بار متوالی فتح کرد و قدرتش را نشان داد، تاریخ ال کلاسیکو پس از 87 سال، عوض شد. حالا این بارسلونا است که در آمار رو در رو با کهکشانی‌ها، بردهایش بیشتری دارد. بارسلونا 96-95 رئال مادرید.
اگر پیروزی معجزه آسای چهارشنبه هفته پیش رئال مادرید را از کوپا حذف و بارسا را برای ششمین سال متوالی به فینال این تورنمنت رساند، برد سزاوارانه شنبه با یک گل، گام بلندی از سوی کاتالان‌ها بود برای فتح هشتمین لالیگا در یازده سال اخیر! فرمانروایی مطلق نسل مسی بر فوتبال اسپانیا. دو پیروزی در برنابئو در عرض سه روز، حرفی باقی نمی‌گذارد. بارسا اکنون چهار فصل متوالی است که در لالیگا موفق به شکست رئال مادرید در برنابئو می‌شود. هیچ باشگاهی در تاریخ لالیگا موفق به انجام چنین کاری نشده بود. کسب 25 امتیاز از 33 امتیاز یازده ال کلاسیکوی اخیر در برنابئو نشان از ثبات چشمگیر بارسلونا و مسی در سالیان اخیر دارد.
چند آمار دیگر را مرور کنیم. بارسلونا اکنون در 23 ال کلاسیکوی متوالی موفق به گلزنی شده است. در واقع آخرین باری که آبی اناری‌ها نتوانستند دروازه رقیب دیرینه را باز کنند به باخت 1-0 در فصل 2007/08 برمی‌گردد. در یک دهه اخیر بیلان عملکرد دو تیم در بازی‌های رو در رو این گونه بوده است: بارسلونا 40 گل زده در مقابل 22 گل از رئال مادرید. کهکشانی‌ها عملا نصف بارسا گلزنی کرده‌اند. در نخستین فصل بدون CR7، رئال مادرید چهار ال کلاسیکو را برگزار کرد و قافیه را به طرز محسوسی به رقیب واگذار نموده است. بارسا سه برد و یک تساوی کسب کرده آن هم در حالی که در این چهار ال کلاسیکو ده گل زده و تنها دو گل دریافت کرده است.
همان طور که در ابتدای متن هم گفته شد، تنها گذشت زمان است که بزرگی کاری که بارسا در عصر مسی انجام داد را به طور کامل نشان خواهد داد. این آمار زمانی برای هواداران بارسلونا چیزی شبیه به یک رویای غیرممکن بود اما حالا سیر داستان روند دیگری به خودش گرفته است.

این مطلب توسط Hamed.Hamishe Abi لایک شده است
Hamed.Hamishe Abi (03-19-2019)
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
barcelona, fc, news, نیوز, بارسلوناfc, بارسا, باشگاه

كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش