صفحه اصلی - فروم پرشین سون

بازگشت   PersianSeven Forums > تالارهای علمی و مهندسی | Science and Engineering > روانشناسی و سلامت > مقـــالات روانشناسی
پورتال پرشين راهنمایی جــوایز IShop وبلاگ پرشین تماس با ما


ارسال مبحث جدید  پاسخ
 
ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک حالت نمایش
قدیمی 05-30-2010   #1
GhaZalE
مدیران بازنشسته ایران تراک
 
آواتار GhaZalE
 
تاريخ عضويت: Mar 2010
پست ها: 4,936
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 6 بار در 6 پست
چوق: 10,000
فعاليت Longevity
0/20 16/20
Today پست ها
sssss4936

عکسهای خریداری شده
Cool استرس و فرسودگی شغلی

استرس جزء واقعیتهای غیرقابل انکار جنبه های مختلف زندگی ماست. استرس بر کلیه بخش های زندگی ما از جمله زندگی زناشویی، زندگی اجتماعی، و زندگی شخصی تاثیر دارد. وقتی که استرس وارد زندگی شغلی ما می شود، بحث استرس شغلی به میان می آید.
شناسایی و تقلیل استرس شغلی از آن جهت دارای اهمیت است که هم هزینه هایی را بر سلامت فرد تحمیل می کند و هم هزینه های اقتصادی گزافی را بر کسب و کار و کارفرمایان وارد می کند. سالانه میلیاردها دلار صرف تاًمین سلامت کارکنان ومقابله با کاهش باروری آنها می شود. گرچه برخی از استرس هایی که در محیط کار وجود دارند می توانند مفید باشند و موجب انگیزش و باروری و خلاقیت شوند، امّا وقتی که شدّت این استرس افزایش و مدت آن تداوم می یابد، اوضاع فرق می کند.

بنابراین شما چه در مقام یک کارمند و چه در مقام مدیریت ارشد یک سازمان لازم است که راهی برای کاهش استرس شغلی تان پیدا کنید.
شما به عنوان یک کارمند باید استرس شغلی تان را کاهش دهید تا سلامت خود را حفظ کنید و بتوانید به حیات شغلی خود ادامه دهید. در غیر این صورت، به زودی، با پیامدهای جدی تر و وخیم تر استرس شغلی مواجه خواهید شد. به عنوان مدیریت ارشد یک سازمان، شما باید از ترفندهای کاهش استرس شغلی آگاهی داشته باشید تا بتوانید از آنها برای مدیریت و کاهش استرس کارکنانتان استفاده کنید و از این طریق باروری و سود سازمانتان را افزایش داده و از هزینه های خود بکاهید.

امّا همانطور که اشاره کردیم، اگر به استرس شغلی خود نپردازید و فکری برای آن نکنید، به زودی با پیامدهای جدی تر آن مواجه خواهید شد. یکی از مهم ترین پیامدهای استرس شغلی، فرسودگی شغلی است.فرسودگی شغلی به معنای استرس خیلی زیاد نیست و با آن متفاوت است.
افرادی که تحت استرس قرار دارند، همچنان می توانند فکر کنند، تصمیم بگیرند و همه چیز را تحت کنترل خود درآورند. اما کسانی که دچار فرسودگی شغلی می شوند، غالباً هیچ امیدی به تغییرات مثبت در موقعیت خود ندارند. شما وقتی تحت استرس بسیار زیاد قرارمی گیرید از آن آگاهی دارید، امّا وقتی دچار فرسودگی شغلی می شوید، بدان توجهی ندارید. حتماً گاهی تجربه کرده اید که اگر برای مدت زیادی دست های خود را در آب بگذارید، حالت پلاسیدگی و چروکیدگی در پوست شما ایجاد می شود. حال فرض کنید که دستهایتان را در استخر مسئولیتها فرو برده اید. استرس شغلی در واقع خیس شدن دستهایتان در استخر مسئولیتهاست، امّا وقتی که دستهایتان در این استخرچروکیده و پلاسیده شد، در واقع دچار فرسودگی شده اید.
بنابراین مهم است که اجازه ندهید دچار فرسودگی شغلی شوید و با آن مقابله کنید. امّا بعضی از مخاطبین ما در حال حاضر ممکن است به مرحله فرسودگی شغلی رسیده باشند و در حالی که در آن گرفتارند، به آن توجهی نداشته باشند. کار این افراد از مرحله مقابله با فرسودگی شغلی گذشته است. باید به این افراد کمک کنیم تا دوباره توان و انگیزه خود را بازیابی کنند و از ورطه فرسودگی شغلی خارج شوند. امیدواریم مقاله حاضر بتواند راه کارهایی را ارائه کند که به کسانی که دچار استرس شغلی هستند، کسانی که در خطر فرسودگی شغلی قرار دارند و نیز کسانی که به مرحله فرسودگی شغلی رسیده اند کمک کند تا بتوانند راه کارهایی را برای تغییر موقعیت خود به اجرا در آورند. همچنین کسانی که شرکت یا سازمانی را اداره می کنند، با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله، فرصت رقابت بهتر در شرایط بازار را به دست خواهند آورد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، لطفاً سطح دوم مقاله را مطالعه بفرمایید.


یقیناً همگان با واژه استرس آشنایی دارند. استرس جزئی موًثر و اساسی از زندگی ماست. استرس به عنوان پاسخ فرد نسبت به تقاضاهای (عوامل استرس زا) تحمیل شده بر وی تعریف شده است. استرس با بسیج پاسخهای انطباقی نقش مثبتی را ایفا می کند. امّا وقتی منشأ استرس های فرد کار وی باشد، موضوع استرس شغلی مطرح می شود.
این طور به نظر می رسد که به طور میانگین بین 20 تا 50 درصد کارکنان آمریکایی، زمان زیادی از روز کاری شان، به خاطر استرس شغلی، خستگی و یا کسالت ناشی از شغل به هدر
می رود. هزینهً استرس شغلی برای کارفرمایان، افزایش هزینه های مراقبت از سلامت کارکنان و کاهش باروری می باشد و این موارد به وفور یافت می شود، تا جایی که این هزینه ها در پایان قرن 20، حدود 200 تا 300 بیلیون دلار در سال تخمین زده شد.

آمریکا تنها کشوری نیست که با سطح فزایندهً استرس شغلی مواجه است. ژاپن، سوئیس، انگلستان، اسکاتلند و بسیاری از کشورهای دیگر با استرس دسته و پنجه نرم می کنند.
بنابر نظر موسسهً بین المللی سلامت و ایمنی شغلی، زمانی که مقتضیات شغل با قابلیت ها، منابع، و یا نیازهای کارمند تطابق ندارد، پاسخ های فیزیکی و هیجانی آسیب زایی رخ می دهد که به عنوان استرس شغلی یا استرس حرفه ای تعریف شده اند.
همانند برخی از استرس ها که در زندگی ما نقش مثبتی را ایفا می کنند، برخی استرس ها در محیط کار می تواند مفید باشند. خیلی از کارکنان وقتی تحت شرایط تنش کار می کنند، بارورتر و خلاق ترند. با این همه، وقتی خلاقیت تنشی موجب مشکلات فیزیکی و هیجانی می شود، لازم است کارکنان آنچه را که در حال رخ دادن است کنار بگذارند و تغییراتی را ایجاد کنند.
برای اینکه بتوانید چنین تغییراتی را ایجاد کنید، باید دقیقاً با معنا و مفهوم استرس شغلی آشنا شوید. تفاوت های آن را با مفاهیم مشترک دیگر درک کنید. برای اینکه بتوانید منشأ استرس شغلی خود را شناسایی کنید، باید با منابع استرس شغلی آشنا شوید و با شرایطی که باعث به وجود آمدن و یا تشدید آن می شود، آشنا شوید. همچنین برای اینکه بدانید چرا باید فکری به حال استرس شغلی بکنید، باید پیامدهای آن را بشناسید. برای به دست آوردن این اطلاعات می توانید بخش "استرس شغلی چیست" و همچنین "منابع استرس شغلی" در سطح سوم مقاله را مطالعه کنید.
بعد از اینکه با استرس شغلی، منابع و پیامدهای آن آشنا شدید، باید دقیقاً بدانید که استرس شغلی شما چقدر است. شاید در برآورد استرس شغلی تان دچار اشتباه شوید و به طور نادرست به خود برچسب بزنید. گاهی نیز ممکن است که علیرغم تجربه استرس شغلی، بدان اهمیت ندهید. برای اینکه در این زمینه دچار ابهام نشوید، باید به طور دقیق استرس شغلی تان را ارزیابی کنید. برای یک ارزیابی خوب، نیاز به ابزاری برای ارزیابی استرس شغلی تان دارید. در این مقاله یکی از ابزارهای معمول ارزیابی استرس شغلی آورده شده است. برای اطلاعات بیشتر، به بخش "استرس شغلی شما چقدر است" در سطح سوم مقاله مراجعه کنید.
به هر حال هر شغلی چالش های خاص خودش را دارد و زمانی که در این چالش ها غرق
می شوید، ممکن است احساس ناراحتی، ناکامی، و یا دو دلی کنید و یا احساس کنید که این چالش ها خارج از کنترل شما هستند. چنین احساساتی حکایت از استرس شغلی دارد. این نوع از استرس می تواند بر سلامت شما اثر بگذارد و موجب شود درآمدی را که از شغلتان به دست
می آورید، صرف هزینه های درمانی کنید. به این موضوع خیلی اغراق انگیز نگاه نکنید. ذهنتان متوجه بیماری های خیلی وحشتناک مثل سرطان نشود (گرچه تحقیقات نشان داده است که در صورت تداوم استرس، وقوع چنین بیماری هایی نیز محتمل تر است). استرس شغلی زیاد و مکرر، به سادگی می تواند دفعات ابتلای شما به بیماری ساده سرماخوردگی را افزایش دهد و هزینه های درمانی زیادی را به شما تحمیل کند.

یادگیری اینکه چگونه استرس شغلی را به نحو بهتری مدیریت کنید، می تواند هم کیفیت روز کاری شما را بهبود ببخشد و هم کیفیت زندگی تان را.
برای اینکه درک بهتری نسبت به مدیریت استرس شغلی تان و راهکارهای مثبت پاسخ دادن به آن را بیاموزید، بخش "راه های مقابله با استرس شغلی" درسطح سوم را مطالعه کنید.
امّا گاهی پیش می آید که در موقعیتی قرار می گیرید که استرس شغلی بر شما چیره شده است. در اینجا دیگر راه های مقابله با استرس جواب نمی دهد، بلکه باید به دنبال راهکارهایی باشید که استرس شغلی تان را تقلیل دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به " ترفندهای کاهش استرس" در سطح سوم مقاله مراجعه کنید.
صرف نظر از اینکه شما چقدر شغلتان را دوست دارید، زمان هایی وجود دارد که در آن احساس می کنید دیگر دوست ندارید کار کنید. شما دچار حالتی از خستگی فیزیکی، هیجانی، و ذهنی می شوید که علت آن مواجهه طولانی مدت با موقعیتهای کاری مطالبه گر است. این همان موضوعی است که در بخش دوم مقاله به آن پرداخته ایم: فرسودگی شغلی. فرسودگی شغلی نتیجهً تجمعی استرس است. به بیان دیگر فرسودگی شغلی عبارت است از خستگی هیجانی، فیزیکی و یا روانی که معمولاً نتیجه تجربهً استرس طولانی مدت و ناکامی می باشد.
با این وجود، فرسودگی شغلی منحصراً محدود به آنهایی که تحت استرس قرار گرفته و یا ناکام شده اند، نمی باشد. بلکه بسیاری از افراد دیگر نیز ممکن است دچار چنین حالتی شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش "فرسودگی شغلی چیست" در سطح سوم مقاله مراجعه کنید.
همانند استرس شغلی، فرسودگی شغلی نیز علل مختلفی دارد. علل فرسودگی شغلی
می تواند کاری، ناشی از سبک زندگی، و یا صفات شخصیتی، باشد. شما می توانید با مطالعه بخش "علل فرسودگی شغلی"، اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید.

شما همچنین با مراجعه به بخش "چه کسانی در معرض فرسودگی شغلی قرار دارند"، یک ارزیابی راجع به وضعیت فعلی خود داشته باشید. اگر دریافتید که در خطر فرسودگی شغلی قرار دارید، توجه خود را معطوف به بخش "علائم هشداردهنده فرسودگی شغلی" کنید. اینها چراغ های خطری هستند که می توانند راهنمای شما برای مقابله با فرسودگی شغلی باشند.
اگر احساس می کنید که دارای نشانه های فرسودگی شغلی هستید، آنها را نادیده نگیرید. فرسودگی شغلی می تواند پیامدهای با اهمیتی داشته باشد. هرچه در مراحل اولیه فرسودگی شغلی باشید، راحت تر می توانید راه علاجی برای آن موقعیت پیدا کنید. در ابتدا لازم است که مشخص کنید چه چیزی باعث شده است که شما چنین احساسی داشته باشید. برای اینکه بتوانید راه کاری متناسب با علت فرسودگی شغلی خود پیدا کنید، بخش "مقابله با فرسودگی شغلی" را مطالعه کنید. در این بخش راه کارهای جامع و مفصلی ارائه شده است که بسته به منشأ فرسودگی شغلی شما متفاوت است.
گاهی ممانعت از فرسودگی شغلی خیلی دیر شده است؛ شما هم اکنون به نقطه ای رسیده اید که از هم پاشیده اید. اگر اوضاع بدین شکل باشد، اینکه قبول کنید دچار فرسودگی شغلی شده اید خیلی اهمیت دارد. تلاش برای عقب راندن خستگی و ادامه دادن صرفاً باعث می شود که به لحاظ فیزیکی و هیجانی بیشتر خسته شوید.
GhaZalE آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش
پاسخ

به اشتراک بگذارید

برچسب ها
فرسودگی, استرس, شغلی


كاربران در حال ديدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع جستجو این تاپیک
جستجو این تاپیک:

جستجوی پیشرفته
حالت نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمیتوانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمیتوانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمیتوانید ارسال های خود را ویرایش کنید

BB code : فعال
شکلکها : فعال
[IMG] : فعال
HTML : غیر فعال

خط مشی بانک مرکزی
جهت ارسال تاپیک جدید: 100 چوق
جهت ارسال پست: 50 چوق
به ازای هر کارکتر در پست : 1 چوق
پرش


زمان محلی شما با تنظیم GMT +3.5 هم اکنون 03:44 PM میباشد.

Powered by vBulletin .
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.