نمايش پست تنها
قدیمی 10-13-2020   #1
mina.seddighi Female
عضو پرشين سون
 
آواتار mina.seddighi
 
تاريخ عضويت: Oct 2019
اسم واقعی: مینا صدیقی
پست ها: 83
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 5 بار در 5 پست
چوق: 36,393
پاداش داده شده 1 مرتبه
فعاليت Longevity
1/20 2/20
Today پست ها
sssssss83

عکسهای خریداری شده
پيش فرض بلایی که هندزفری بر سر شما می‌آورد

اگر سلول‌های مو‌های گوش به هر دلیلی صدمه ببینند، دچار ناشنوایی دایمی خواهیم شد. درون هر یک از گوش‌ها، گوش درونی به نام حلزون گوش وجود دارد که اصوات را به شکل ارتعاش دریافت می‌کند. درون این ساختار، ۱۵۰۰۰ مو‌های ریز وجود دارد. این سلول‌های حسی مو‌های ریز که برای شناسایی امواج صوتی حیاتی‌اند، بسیار شکننده هستند و در عین حال مجددا تولید نمی‌شوند، بنابراین هر گونه صدمه به آن‌ها دایمی است و فرد را ناشنوا می‌کند.

هدفون‌هایی که داخل گوش قرار می‌گیرند، معمولا نزدیک پرده گوش هستند و در این حالت فشار صدا، بیشتر شده و به شنوایی صدمه می‌زند؛ بنابراین وقتی مو‌های درون حلزون گوش را دچار لرزش کنید، به آن‌ها صدمه می‌زنید. در واقع افزایش صدا از ۳ دسی بل به ۶ دسی بل، شدت صدا را دوبرابر می‌کند.

متخصصان گوش می‌گویند، اگر می‌خواهید با استفاده از هندزفری معمولی یا هندزفری بلوتوثی فرقی ندارد، موسیقی گوش کنید، قانون صحیح صدای پخش کننده موسیقی، فقط بالا بردن ۶۰ درصد آن و کمتر از ۶۰ دقیقه در روز شنیدن با هدفون است. در واقع محدوده مجاز شدت صدا برای گوش انسان بین ۰ تا ۸۵ دسی بل است و بیش از آن مضر محسوب می‌شود.

برخی از افراد برای اینکه صدای اطراف‌شان را نشنوند، صدای پخش کننده را بسیار زیاد می‌کنند. اما می‌توان با استفاده از هدفون‌های با کیفیت که صدای بیرون را فیلتر می‌کنند، صدای ملایم موسیقی را به خوبی شنید.

محققان می‌گویند، حتی اگر دایما کنار وسایل حمل ونقل عمومی مانند قطارها هستید، باید با استفاده از محافظ های گوش، گوش‌هایتان را از خطر صداهای بلند محفوظ نگهدارید.

آخرین ویرایش توسط Hamed.Hamishe Abi در 10-14-2020
mina.seddighi آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش