نمايش پست تنها
قدیمی 01-10-2018   #1 (لينک اين پست)
azze27
عضو پرشين سون
 
آواتار azze27
 
تاريخ عضويت: Feb 2017
پست ها: 38
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 1 بار در 1 پست
چوق: 25,571
فعاليت Longevity
0/20 4/20
Today پست ها
sssssss38

عکسهای خریداری شده
پيش فرض نحوه ثبت برند شرکت ها

درود به همه دوستان و همراهان عزیز
داشتم در مئرد قوانین تجاری کشور و نحوه ثبت شرکت و کمپانی مطلب می خواندم. به متن زیر برخوردم، گفتم شلید براتون جالب باشه و از خواندنش لذت ببرید.
قصد داریم تا شما را با خدمات ثبت برند و شرکت آشنا کنیم و موارد ضروری در این موارد را با یکدیگر برسی کنیم و به نقش برند در بازار و تجارت امروز بپردازیم. یک طراحی منحصر به فرد، نشانه، نماد، کلمات، و یا ترکیبی از اینها، در ساختن یک تصویر که برای شناسایی یک محصول و یا عالی کردن آن از رقبای خود بکار گرفته می شود. با گذشت زمان، این تصویر با سطحی از اعتبار، کیفیت و ارضا در ذهن استعمال کننده در ارتباط است. براین اساس ثبت برند ها در بازار شلوغ و پیچیده، به کمک كاربرد کنندگان می آیند و راجع به حساب پایداری منافع و ارزش های خاصی تلاش می کنند. نام قانونی درعوض جهت یک برند تجاری مدال تجاری می رایحه و هنگامی که آن را به خاطر متشخص ساختن و یا نشان دادن یک شرکت استفاده می شود، نام تجاری نامیده می شود.
فرآیند برندسازی در ایجاد یک نام انحصاری باب به فرد و نقش بابت یک محصول در ذهن استعمال کنندگان دخیل می عطر و عمدتا از طریق کمپین های تبلیغاتی به وجود می آید. برندسازی با هدف آفریدن جناب زیبنده توجه و متفاوت در بازار به وجود می آید و هدف دیگر آن جذب و حفظ مشتریان وفادار به محصول یا خدمت ها می آرزو بادا که خودش از ثبت برند شروع می گردد.
ثبت برند و نقش ماندگار کالا
تصور یک مدال یا نام تجاری در ذهن كاربرد کنندگان از کل شخصیت یک برند را عكس نام تجاری می نامند. این صورت می تواند کیفیت واقعی و یا خیالی و البته کم و کاستی های آن نشان تجاری باشد. عكس علائم تجاری در طول زمان از طریق روش های برندسازی توسعه یافته و از طریق امتحان مستقیم مصرف کننده گان این موضوع تصدیق می شود. در مواردی همچون ثبت برند مواد غذایی این مسئله بیشتر نمود پیدا می کند.

مدت اعتبار ثبت نشان ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن می‌باشد. این مدت با درخواست مالك آن برای دوره‌های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه مقرر، قابل تمدید است‌. یك مهلت ارفاقی شش ماهه كه از پایان دوره شروع می‌شود، برای پرداخت هزینه تمدید، با پرداخت جریمه تأخیر، درنظر گرفته می‌شود.
هر کلمه، حرف یا حروف، عدد، ترسیمات، عکس، شکل، رنگ، تصویر، برچسب یا ترکیب آنها که راجع به حساب امتیاز کالاها یا خدمت ها بکار رود، نشان تجاری محسوب می‌شود. در برخی کشورها‌، شعارهای تبلیغاتی نیز مدال تجاری محسوب می‌شوند و در ادارات ملی ثبت علائم تجاری به عنوان نشان تجاری ثبت می‌شوند. تعداد روز افزون کشورها اجازه می‌دهند شکل‌هائی از علائم تجاری که قبلا مرسوم نبوده‌اند نیز ثبت شوند مانند رنگ‌ها، علائم سه بعدی، نشان‌های قابل استماع یا نشان‌های درخور استشمام . با اینحال، بسیاری از کشورها برای آنچه که بعنوان مدال تجاری لایق ثبت هستند محدودیت‌هایی قائل شده‌اند و عمومآ دستور ثبت نشان‌هائی را می‌دهند که شایان هستند یا می‌توان آن‌ها را بصورت گراقیک نشان داد.در صورتی كه نشان وی به ثبت نرسیده باشد، بر طبق اظهارنامه‌ای كه همزمان با اعتراض تسلیم كرده است نسبت به ثبت آن عمل كند. در صورت عدم تمكین متقاضی، دائره المعارف ثبت منازل را ظرف 10 روز به معترض ابلاغ كرده و وی از این تاریخ 20 روز مهلت دارد كه اعتراض خود را از طریق انسیكلوپدی ثبت تسلیم كمیسیون مضمون ماده 170 این آیین‌نامه نماید. همین ترتیب در موردی نیز باید رعایت شود كه اعتراض معترض مبنی بر ادعای داشتن برخی حقوق، غیراز حق مالكیت، نسبت به علامتی آرزو بادا كه اظهارنامه ثبت آن تسلیم مرجع ثبت شده ولی هنوز در ایران به ثبت نرسیده است، مگر اینكه علامت قانوناً ورجاوند و نامتناسب ثبت نباشد. در این فرض نیازی به تسلیم اظهارنامه ثبت مدال به دائره المعارف ثبت نخواهد بود. تصمیم كمیسیون طبق ماده 172 این آیین‌نامه لایق اعتراض در دادگاه صالح مقرر در ماده 59 قانون است.

آخرین ویرایش توسط Hamed.Hamishe Abi در 01-10-2018
azze27 آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش