نمايش پست تنها
قدیمی 06-14-2011   #1 (لينک اين پست)
Ramanaa
مدیران بازنشسته ایران تراک
 
آواتار Ramanaa
 
تاريخ عضويت: May 2009
پست ها: 24,071
تشكرها (از ديگران): 0
تشكر شده 28 بار در 24 پست
چوق: 10,000
فعاليت Longevity
0/20 18/20
Today پست ها
ssss24071

عکسهای خریداری شده
پيش فرض آلودگي کشک مي‌تواند منجر به مرگ افراد شود

آلودگي کشک مي‌تواند منجر به مرگ افراد شود
خبرگزاري دانشجويان ايران - زنجان
يک کارشناس بهداشت محيط، نسبت به انواع مسموميت روده‌اي ناشي از مصرف کشک فاسد هشدار داد و گفت: مسموميت ناشي از کشک آلوده در صورت شدت مي‌تواند منجر به مرگ فرد شود.
ناصر افشاري در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه زنجان، اظهار كرد: با شروع فصل گرما افراد بايد در نگهداري مواد غذايي دقت بيشتري داشته باشند، چرا که شيوع بيماري‌هايي واگيردار مانند وبا، حصبه و اسهال خوني در اين فصول بسيار جدي است و حتي در برخي موارد حيات افراد را تهديد مي‌کند.
كارشناس بهداشت محيط مركز بهداشت استان زنجان، نسبت به انواع مسموميت روده‌اي ناشي از مصرف کشک فاسد هشدار داد و گفت: افراد در استفاده از کشک موارد لازم را از جمله جوشاندن آن به مدت 15 دقيقه قبل از مصرف را رعايت کنند، چرا که مسموميت ناشي از کشک آلوده در صورت شدت، مي‌تواند منجر به مرگ فرد شود.
افشاري همچنين نسبت به جوشاندن انواع کنسروها به‌مدت 15 دقيقه در آب‌جوش تاکيد کرد و ادامه داد: چنانچه افراد از كنسروها براي تغذيه مسافرت‌ و يا كوهنوردي نيز استفاده مي‌كنند، مي‌توانند آن‌را در منزل جوشانده و همراه خود ببرند.
وي با تاكيد بر ضرورت نگهداري همه موادغذايي در داخل يخچال در فصل گرما، افزود: در برخي از موارد مشاهده مي‌کنيم که مواد غذايي مانند برنج، چه در رستوران‌ها و چه در منزل از زمان پخت تا مصرف بعدي بر روي اجاق گاز باقي مي‌ماند که اين امر زمينه رشد باکتري‌هاي بيماري‌زا را فراهم مي‌آورد.
افشاري همچنين نسبت به نگه‌داري طولاني‌مدت و هم‌جوار شيريني‌جات خامه‌دار با سبزيجات و انواع گوشت‌هاي خام هشدار داد و خاطرنشان کرد: شيريني‌جات خامه‌دار محيط بسيار مناسبي براي رشد و تکثير ميکروب‌هاي بيماري‌زاست و هم‌جواري آنها با سيزيجات و گوشت خام که بالقوه آلاينده هستند، اين زمينه را بيش از پيش فراهم مي‌کند.
وي به اقشار مختلف مردم توصيه كرد: نه تنها شيريني‌جات، بلكه گوشت، سبزيجات و ميوه‌جات نيز به مقدار كم و به اندازه نياز خريداري شود، تا علاوه بر استفاده از خواص غذايي آن از ابتلا به بيماري‌هاي روده‌اي نيز جلوگيري شود.
Ramanaa آفلاین است   پاسخ به نقل قول چوق/پاداش